přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. září 2017, 17:45

Hejnová: Stále cítím motivaci

Překážkářka Zuzana Hejnová má za sebou rozhodně velmi nestandardní atletickou sezónu a při dnešním setkání s novináři se podělila o své dojmy z posledních měsíců, ale i o plány do těch následujících.

Zuzka se rozhodla v úvodu letošní sezóny pro změnu trenéra a po letech se vrátila pod vedení Dany Jandové, která byla u jejích prvních atletických úspěchů. I přes náhlé změny dokázala vybojovat čtvrté místo na světovém šampionátu v Londýně a druhé při finále Diamantové ligy. „Tato sezóna byla hodně náročná jak po fyzické, tak hlavně po psychické stránce. Nikdy není ideální měnit trenéra uprostřed sezóny, ale jinou možnost jsem neviděla. Jsem Daně moc vděčná, že se mě ujala a že nás okolnosti opět spojily dohromady,“ řekla.

I když přiznává, že forma přišla o něco později než by potřebovala, na vzájemné spolupráci vidí jen samá pozitiva. „Myslím, že jsme udělaly kus práce. Pravda je, že moje forma se zvedala až po světovém šampionátu a trošku mě mrzí, že už je po sezóně. Ještě mě tedy čeká baráž o extraligu, kde bych Dukle ráda pomohla k postupu. Poběžím hladkou čtvrtku a krátké překážky, takže to bude takové příjemné zpestření. Těší mě, že končím sezónu zdravá, což je dobrý základ do přípravy na další rok,“ pochvalovala si.

Jak sama přiznává, má opět chuť a dostatečnou motivaci. „Moc se těším na příští sezónu. Jsem ráda, že budeme s Danou dál spolupracovat. Mým jasným cílem je mistrovství Evropy, odkud zatím nemám medaili. Věřím, že příprava bude probíhat tak, jak jsem zvyklá. Nejprve nás čeká podzimní soustředění a pak pojedeme někam do tepla. Možná si zazávodím i v hale,“ odhalila své plány.

Přesto, že se dohodly na pokračování vzájemné spolupráce, zejména Dana Jandová řešila velké dilema, jelikož zároveň působila i u mládežnické reprezentace. „Bylo to těžké rozhodování. Dali jsme s Tomášem Dvořákem a Tomášem Janků hlavy dohromady a všichni chceme pro Zuzku to nejlepší, proto jsme se dohodli, že již nebudu pokračovat jako reprezentační trenérka mládeže. Bylo by to těžké skloubit. Dostala jsem nabídku od Dukly, kde jsem získala plný pracovní poměr a mohu se tak Zuzce dostatečně věnovat,“ nechala se slyšet.

Společně s Danou Jandovou přecházejí do Dukly také dvě nadějné mládežnické reprezentantky Jana Novotná a Tereza Vokálová. I to vidí Zuzka jako přínos. „Baví mě, že můžu trénovat s mladými závodnicemi. Hned je na tréninku příjemnější atmosféra. Vždy je lepší, když je na tréninku parta, než abyste tam byli pouze s trenérem. Věřím, že to pomůže i holkám. Třeba něco okoukají a přiučí se,“ věří.

Co se týká její vzdálenější atletické budoucnosti, to nechává Zuzka otevřené. „Atletika mě teď moc baví a jsem za to ráda. Minimálně mám dost silnou motivaci do dalšího roku a pak uvidíme. Hodně bude záležet i na zdraví. Věřím, že Dana postaví trénink tak, abych zdravá vydržela,“ uzavřela.

Petr Jelínek, foto: ČAS - Eduard Erben

Vytisknout