přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. července 2010, 16:19

Hejnová: O medaili nemluvím, nechci to zakřiknout

Rychleji než česká rekordmanka běžela letos z Evropanek jen Natalia Anťuchovová z Ruska, přesto se Hejnová brání slovům o medaili. „Mým cílem je finále, pak se uvidí,“ říká.

Posledním testem před Barcelonou mělo být  pro Zuzanu Hejnovou mistrovství republiky, které se uskutečnilo o víkendu v Třinci. Chtěla si zde v praxi ověřit svou rychlost na dvoustovce. Jenže prudký déšť výrazně poznamenal výpovědní hodnotu jejího výkonu 24.03. „Minimálně půl vteřiny mi to ubralo. Je to škoda, chtěla jsem běžet solidní výkon, abych si utvrdila, že jsem na tom dobře. Bohužel v tom počasí se to nedalo,“ litovala.


Zuzana Hejnová na tiskové konferenci ČAS, foto: J. Čech

Přesto je 23letá svěřenkyně Martiny Blažkové přesvědčená, že je připravena dobře. „Jen jsem teď trochu unavená a musím si odpočinout. Je to zvláštní, ale i když je vrcholná akce o měsíc dříve než jindy, připadá mi sezona strašně dlouhá. Asi je to tím, že jsme stále v zápřahu,“ říká s tím, že nyní ji čeká již jen tzv. „krokodýlí trénink“, tedy nicnedělání a čekání na formu.

Ačkoliv vstoupí do soutěže spolu s kolegyněmi na 400 m př. hned úvodní den šampionátu, tedy za týden, přeje si finalistka olympijských her, aby to už bylo. Zvlášť když lidé kolem ní stále trousí, že má na medaili. Ono také aby ne, když jí to běhá, a v evropských tabulkách je druhá. „Snažím se na to nemyslet, protože jinak bych se z toho asi zbláznila. Pro mě je nejdůležitější dostat se do finále, kde to bude boj zase od nuly a rozhodne, která z nás se bude nejlépe cítit v daný den a na daném místě. Všichni budou už na pokraji svých sil a může vyhrát i ta, která postoupí nejhorším časem,“ uvědomuje si Hejnová, která má přes svůj nízký věk relativně velké zkušenosti, které sbírá už od dorosteneckých šampionátů.

Výsledek z individuálního závodu je pro ní prioritou, na úspěch však myslí i jako členka reprezentačního kvarteta čtvrtkařek. Současně se však děsí představy, že by během šesti dnů měla absolvovat tři závody na 400 m př. a dvakrát po oválu se štafetou. Podobné to má přitom i její kolegyně ze skupiny Denisa Rosolová, které „hrozí“ pětice hladkých čtvrtek. „Vůbec si takovou nálož neumím představit. Je to něco strašného a myslím si, že to ani nejde vydržet. Rozběh štafety bude muset běžet náhradnice, ale ta tam bude jenom jedna, takže jednu z nás to stejně čeká. Rozhodne se asi podle toho, která z nás dvou  bude mít aktuálně více sil,“ dodává Hejnová.

 

Adam Pražák

Vytisknout