přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. června 2004, 14:30

Hejnová musí s limitem spoléhat až na třetí pokus

Česká sedmibojařka Michaela Hejnová o víkendu v Arles dosáhla nejlepšího výkonu v kariéře 6174 bodů, ale jeho regulérnost zmařil silný vítr.

Hejnová přitom o 124 bodů překonala A-limit pro olympijské hry. „Pro uznání výkonu v sedmiboji musí být splněna jedna z následujících podmínek: buď že rychlost větru v jednotlivých disciplínách nepřekročí hodnotu +4.0 m/s, nebo že průměrná rychlost větru, daná podílem součtu hodnot naměřených v jednotlivých disciplinách a počtu těchto disciplin, bude mít hodnotu +2.0 m/s a méně,“ vyložil atletická pravidla šéftrenér ČAS Václav Fišer. Zmíněnými disciplínami jsou 100 m překážek, 200 m a dálka, české závodnici pomohl vítr silnější než 4 metry za sekundu na dvoustovce (5.6 m/s) a při jediném platném pokusu v dálce (6.1 m/s). Průměrná rychlost větru všech tří disciplín pak dává příliš vysokou hodnotu 4.9 m/s. „Jeden z bodů olympijských kritérií dále říká, že nominační výkon nesmí být dosažen s nedovolenou podporou větru,“ připojil Fišer.

V případě Hejnové tak výkon z Arles nemůže být uznán jako limit pro OH v Aténách. Další pokus zaútočit na limit bude mít česká vícebojařka ve dnech 3. a 4. července v Hengelu, kde nastoupí v dresu národního týmu na Evropském poháru ve vícebojích.

Tomáš Klement

Vytisknout