přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. srpna 2011, 13:17

Hejnová a Špotáková ve hře o evropského atleta července

Obě rekordmanky se minulý měsíc blýskly světovými výkony roku a Evropská atletika je tak vybrala mezi tucet jmen kandidátů své pravidelné ankety. Hlasovat lze do 17. 8. včetně.

Čtvrtkařka překážkářka Zuzana Hejnová pobila začátkem července v Paříži skvělou konkurenci v čele s loňskou vítězkou Diamantové ligy Jamajčankou Spencerovou. Svou nominaci na evropského atleta měsíce si pak svěřenkyně Martiny Blažkové zasloužila nejrychlejším časem sezony 53.29, jímž navíc vylepšila vlastní národní rekord z mistrovství Evropy družstev ve Stockholmu.

Barbora Špotáková svůj zatím nejlepší letošní výsledek předvedla rovněž na diamantovém mítinku, pouze o dva týdny později. V Monaku se svěřenkyně Jana Železného blýskla v závěrečné šesté sérii 69.45 metry, nejdále mezi oštěpařkami v letošním roce. Sama Špotáková se ve své dosavadní kariéře dostala dále pouze dvakrát před třemi lety – při olympijském triumfu v Pekingu (71.42) a pochopitelně i světovém rekordu 72.28 ve Stuttgartu.

V hlasování o atleta měsíce mají třetinovou váhu hlasy odborného panelu Evropské atletiky, zástupců kontinentálních médií, ale také veřejnosti. Volit jednu z českých atletek tedy můžete na této stránce, a to do středy 17. srpna, přičemž hlasování bude ukončeno o půlnoci středočeského, tedy našeho času.

Michal Procházka

Vytisknout