Hejnová a spol se představili v Chebu

úterý 2. srpna 2016
V úterní podvečer se odehrál další ročník Velké ceny Chebu, která měla velmi kvalitní obsazení. Svou formu zde testovali i někteří olympionici, pro které to byl poslední start před odletem do Brazílie.

Jednou z hlavních hvězd mítinku byla Zuzana Hejnová, která zvolila pro svůj start třístovku s překážkami. V nepříliš příznivém počasí si doběhla pro suverénní vítězství v čase 39.44 a druhé Slovence Daniele Ledecké nadělila víc než tři vteřiny (42.66). „Jsem docela spokojená. Nebyly zrovna dobré podmínky, to chladno nám moc nepřidalo. Je cítit, že jsem nevyzávoděná. Rozzávodím se až v Riu. Ze dnešních závodů mám dobrý pocit a na olympijské hry pojedu se vztyčenou hlavou,“ řekla.

Její tréninkový parťák Pavel Maslák se představil na hladké třístovce a cílem proběhla jako první za 32.51 a porazil jak svého kolegu ze štafety Patrika Šorma (33.69), tak i Němce Floriana Handta (34.41).

Denisa Rosolová zaklekla do bloků poprvé od Pražských memoriálů, kde si poranila stehenní sval. V závodě triumfovala v čase 38.02 a o jedinou setinu udolala Nikolu Bendovou (38.03). Ta pak Rosolové vrátila porážku na stopadesátce, kde doběhla druhá za 18.23, zatímco Rosolová byla čtvrtá (18.43). „Dnes to neběželo, ať jsem dělala, co jsem mohla. Ale vím, že problém je v hlavě. Mám natrénováno, jen to prodat na závodech,“ uvedla Rosolová. Nejrychlejší pak byla Barbora Procházková v novém osobním rekordu 17.71.

Procházková byla nejlepší i na šedesátce, kterou prolétla za 7.59. Druhá byla Bendová (7.67), která si tak zkusila náročný sprinterský trojboj a třetí skončila Kristýna Kobiánová. „Je trochu těžké hledat motivaci, když před sebou nemám žádný důležitý závod, ale chci sama sobě dokázat, že můžu letos běhat rychlé časy. Dala jsem si osobák na stopadesátce, za což jsem ráda,“ zhodnotila Barbora. Mužský závod ovládl Slovák Ján Volko. Ten proběhl cílovou šachovnicí v čase 6.82 a nechal za sebou Němce Emeliezeho (6.84) i našeho Jana Velebu (6.91). „Poslední dobou mě dost bolí achillovky, takže nemůžu skoro běžet. Budu přemýšlet o dalším průběhu sezóny, jestli ji neukončím a nedám se radši do kupy na tu další,“ zvažuje svěřenec Dalibora Kupky. Slovenský sprinter kraloval i na stopadesátce výkonem 15.79. Z českých závodníků byl nejrychlejší Jan Jirka (16.09), který o setinu porazil Patrika Šorma (16.10).

S pětistovkou si nejlépe poradil Daniel Němeček, který uběhl tuto distanci za 1:03.56 a radoval se z vítězství před oddílovým kolegou Matějem Pavlíčkem (1:05.40). Ženy měly na programu šestistovku a zde proťala cílovou pásku jako první Alexandra Štuková ze Slovenska (1:27.92) před Lenkou Masnou (1:29.32). Nejdelší běžeckou disciplínou byl závod na 1000 metrů mužů. Ten měl tentokrát německého vítěze, a to Karla Bebendorfa (2:23.59), který za sebou nechal ve finiši Slováka Jozefa Pelikána. Třetí doběhl s odstupem nejlepší český běžec Martin Sadil (2:27.67).

Petr Jelínek, foto: E. Erben