Havlíček skončil v disku

pátek 18. července 2003
Cesta Pavla Havlíčka za úspěchem v desetiboji na mistrovství Evropy do 22 let skončila.

Havlíčkova do té doby úspěšná série skončila v sedmé disciplíně - hodu diskem. Ani jeden z pokusů se mu nezdařil a jednadvacetiletý vítkovický atlet ze soutěže odstoupil. Přitom po prvním dnu desetiboje celou soutěž vedl, když uhájil dvacetibodový náskok před Řekem Chalitsiosem.

První den mistrovství Evropy v polské Bydhošti byl úspěšný pro Jaroslava Růžu a Ondřeje Daňka, kteří postoupili z rozběhů na 400 metrů, jejich pouť však dnes skončila v semifinále. V kvalifikaci tyče žen nebyla úspěšná Michaela Boulová, která výkonem 395 centimetrů soutěž opustila a  na prvním nepostupovém místě i trojskokan Petr Hnízdil. V prvním kole vypadli také půlkař Jan Pernica a steeplař František Zouhar.

Do finálových bojů naopak postoupila česká naděje překážkářka Alena Rücklová (poběží ve druhé dráze), která si zároveň výkonem 57,13 vylepšila své osobní maximum.  Účast v nedělním finále na 100 metrů překážek si zajistila Lucie Martincová časem 13,39 a na 110 metrů překážek Jan Čech, jehož čas 14,00 ještě na postup stačil, naopak 14,02 Stanislava Sajdoka již nikoliv.

Další informace k ME do 22 včetně výsledků najdete v ZAOSTŘENO NA...