Havlíček a Vlčovská mistry republiky

středa 23. listopadu 2011
V Janských Lázních se v sobotu konalo mistrovství ČR v běhu do vrchu. Zvítězil loni stříbrný Jan Havlíček z pražské Slavie.

Jan HavlíčekMarta Vlčovská se stali novými mistry republiky v běhu do vrchu. Letos se běželo z Janských Lázní na Černou horu a do mistrovského závodu se vydalo celkem 78 běžců a běžkyň. Vítězný Havlíček patřil k favoritům a skutečně vyhrál před druhým Freiem  a třetím Horákem (oba AK Kroměříž).

V závodě žen již dopředu avizovala naše nejúspěšnější vrchařka Anna Pichrtová, že nebude startovat, proto se očekávalo, která z favoritek si letos odveze zlatou medaili. O překvapení se postarala vítězná Marta Vlčovská z Pardubic, která utekla zkušeným vytrvalkyním Metelkové a Sekyrové. Zajímavostí je jistě také šesté místo Lucie Pelantové, která je specializací chodkyně.

V juniorských kategoriích získali mistrovské tituly Jakub Bajza (AK Kroměříž) a Kateřina Beroušková (Mílaři Domažlice), věkem teprve dorostenka. Závodilo 27 mužů, 19 žen, 23 juniorů a 7 juniorek. Součástí byl samozřejmě lidový běh a doprovodný program na kolonádě, závodníkům i divákům přálo také počasí. "Bylo to po všech stránkách vydařené mistrovství," informoval organizační delegát Jindřich Linhart. "Na Černé hoře byla mlha, ale dole bylo pěkně."

Mistrovství je za námi, ale již za týden čeká na vrchaře další výzva. Na Zadově se běží kvalifikační závod na mistrovství světa v běhu do vrchu. Závodníci se oproti dnešnímu výběhu na Černou horu musí připravit také na seběh, poběží se totiž nahoru i dolů.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

MUŽI: 1. Jan Havlíček (Slavia Praha) 35:53, 2. Martin Frei (AK Kroměříž) 36:23, 3. Ondřej Horák (AK Kroměříž) 36:40
ŽENY: 1. Marta Vlčovská (AC Pardubice) 43:38, 2. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí), 3. Ivana Sekyrová (AK Sokolov)
JUNIOŘI: 1. Jakub Bajza (AK Kroměříž) 37:50, 2. Jiří Voják (Mílaři Domažlice) 37:57, 3. Radek Groh (TJ Dvůr Králové nad Labem) 39:20
JUNIORKY: 1. Kateřina Beroušková (Mílaři Domažlice), 2. Lea Johanidesová (Jiskra Ústí nad Orlicí), 3. Martina Vévodová (AK Perná)