přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. července 2004, 06:48

Hamáčková start na OH dávno obrečela, ale nakonec se do Atén probojovala

Mítink Mladá Evropa v Liberci včera přinesl tyčkařce Pavle Hamáčkové jistotu účasti na olympijských hrách v Aténách.

Česká rekordmanka se od loňského mistrovství světa v Paříži potýká se zraněním kotníku, které jí už na pařížském šampionátu nedovolilo nastoupit do závodu. Uplynulou halovou sezonu Hamáčková musela vynechat a od srpna 2003 absolvovala pouhé dva starty. Před měsícem se představila při Pražské tyčce na Václavském náměstí, kde překonání 4.10 m v exhibičním závodě dalo naději. V sobotu 18. července pak svěřenkyně trenéra Patery dokázala překonat kýžených 4.25, čímž potvrdila limit pro OH v Aténách.

Do vrcholného závodu sezony zbývá pět týdnů, Hamáčková je věnuje hlavně regeneraci. „Teď si odpočinu tak, abych byla na olympijské hry připravená,“ sdělila šestadvacetiletá tyčkařka a svou olympijskou přípravu přiblížila: „budu vhodněji vybírat tréninkové prostředky, v současné chvíli je třeba zvolit poněkud odlišnou přípravu než dosud. Do teď pro mě nebylo smysluplné se na olympiádu cíleně připravovat. Každopádně s trenérem ten měsíc už nepočítáme s nějakými technickými tréninky.“

Ve včerejším závodě na libereckém stadionu Hamáčková prokázala své kvality, přes laťku na 4.25 m se přenesla se značnou rezervou. „Měla jsem tam tak 15 centimetrů,“ potvrdila a uvedla k vystoupení v olympijské soutěži: „to, že jedu do Atén, je dobrým příslibem do budoucna. Už teď se nemůžu zklamat, protože účast na olympiádě jsem dávno obrečela. Může to pro mě být jedině milé překvapení.“ V období před olympijskými hrami bude v případě Pavly Hamáčkové do značné míry záležet na zdravotním stavu. „Všechno závisí na tom, jak rozvážně se k té noze budu chovat hlavně posledních čtrnáct dní před startem v Aténách. Musím to zranění respektovat,“ uznala někdejší halová mistryně světa a Evrvopy.

Tomáš Klement

Vytisknout