přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2003, 20:18

Hamáčková splnila limit

Na třetí pokus se halové mistryni světa a Evropy ve skoku o tyči Pavle Hamáčkové splnit limit pro halové MS v Birminghamu už podařilo.

S dosavadním maximem z předchozích dvou závodů v této sezoně 425 cm ji od účasti v Birminghamu dělilo patnáct centimetrů. Konečně páteční mítink v Chemnitzu přinesl Hamáčkové klid, poté co překonala laťku ve výšce 450 cm. Shodný výkon předvedla domácí Yvonne Buschbaumová, ale díky nižšímu počtu pokusů skončila před českou závodnicí na druhém místě. Celková vítězka, Němka Annika Beckerová, zdolala 467 cm, čímž vytvořila halový národní rekord.


Hamáčková se tak stala první ženou české reprezentace, která splnila limit na halové MS v Birminghamu. Totéž se kromě Hamáčkové dosud podařilo pouze dvěma mužům. Tyčkař Adam Ptáček při svém druhém startu o jeden centimetr pokořil požadovaných 570 cm a výškař Jaroslav Bába překonal limit pro halový světový šampionát dokonce dvakrát. Jistou účast v Birminghamu má také sedmibojař Roman Šebrle, který je nominován díky výsledkům v loňské sezoně.

 

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články