Hamáčková ohlásila útok na vlastní rekord

24. června 2005, 06:58

Sedmnácti disciplínám hlavního programu letošního Memoriálu Josefa Odložila bude předcházet tradiční Dukla mítink s vrcholem v tyčkařském sektoru.

V pondělí v 17.32 hodin odstartuje na Julisce soutěž tyčkařek, kde se v hlavní roli představí česká rekordmanka Pavla Hamáčková. Závodnice pražské Dukly se netají tím, že na domácím stadioně bude usilovat o překonání vlastního českého rekordu 460 centimetrů.

Tento výkon atakovala sedmadvacetiletá závodnice už tuto sobotu v 1. lize Evropského poháru, kde zvítězila zdoláním rovných 4 a půl metru. "V případě překonání tohoto rekordu dostane Hamáčková finanční odměnu, jako by byl závod zařazen do hlavního programu mítinku Grand Prix," prohlásil ředitel pražského mítinku IAAF Miroslav Ševčík.

Pavla Hamáčková drží rekord Memoriálu Josefa Odložila společně se Stacy Dragilovou výkonem 451 cm. V historii mítinku jednou zvítězila a dvakrát skončila druhá. Jejím maximem v této sezoně je právě výkon z Evropského poháru (450), kterým figuruje na čtvrtém místě evropských tabulek.

Podrobné informace o mítinku naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...
Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí