přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. srpna 2003, 18:25

Hamáčková bojovala do poslední chvíle, ale musela vzdát

Kvůli obrovským bolestem v lýtku musela ze závodu tyčkařek odstoupit česká reprezentantka Pavla Hamáčková.

Halová mistryně světa i Evropy tak završila nesmírně smolnou sezonu. Hamáčková nastoupila do sobotní kvalifikace, ale už při rozcvičování jí bolesti zraněného kotníku nedovolily v závodě pokračovat. „Již při rozcvičování to začlo bolet,“ sdělila Hamáčková, „když jsem vzala tyč do ruky a snažila se s ní rozběhnout, nesnesitelně mně bodalo v lýtku.“ Svěřenkyně trenéra Patery v letošní halové sezoně, kdy vytvořila národní rekord 457 cm, musela kvůli zranění odříct svůj start na halovém MS v Birminghamu. V letní části sezony se tak situace opakovala, když Hamáčková v dresu České republiky při 1. lize Evropského poháru ve Velenje výkonem 460 cm překonala vlastní národní rekord, dostala se do životní formy, ale vrchol sezony jí opět nebyl souzen.

Bezprostředně po odstoupení ze závodu v Paříži se v mix zóně na Stade de France rozplakala. „Moc mě mrzí, že jsem odstoupila, ale prostě s tím nešlo závodit,“ uvedla Hamáčková, která s nepřízní osudu o svůj start na devátém mistrovství světa bojovala do poslední chvíle. Pětadvacetiletá závodnice, ošetřující lékaři i maséři dělali maximum pro to, aby bolesti zažehnali a Hamáčková tak mohla v Paříži závodit, což se však bohužel nepodařilo.

Od příští neděle nastupuje Pavla Hamáčková na ozdravný pobyt do lázní v Toušni. Jednička mezi českými tyčkařkami o svém aktuálním zdravotním stavu míní, že bolesti lýtka jsou jen sekundárním problémem a příčinu je třeba hledat jinde. „Mé tělo nějak divně reaguje,“ znepokojeně říká Hamáčková. O své sportovní budoucnosti se závodnice pražské Dukly bude rozhodovat až v průběhu podzimu. „Možná vynechám halovou sezonu, abych se dala trochu dohromady,“ uvažuje Hamáčková. V roce 2004 se v hale uskuteční opět mistrovství světa, které hostí maďarská Budapešť. Hlavní cíl v příští sezoně však pro českou reprezentantku představují olympijské hry v Aténách.

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout