přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Halový mítink hvězd nabírá další kontury

Elitně obsazený mezinárodní mítink, který by se měl uskutečnit 26. února příštího roku v pražské O2 areně, udělal další důležité kroky směrem ke své realizaci.

Klíčovým momentem je, že podle výsledků posledních měření, jak je představil manažer mítinku Alfons Juck, by s instalací 200metrového oválu do haly, která je asi známější pod názvem Sazkarena, neměly být žádné problémy. Pochybnosti nad tím, zda se dráha do haly vejde, byly přitom jedním z hlavních důvodů, proč dříve nebylo Praze svěřeno pořadatelství HME 2009.  

Dráha se bude vyrábět v jednom z hangárů za hranicemi hlavního města a je tím pověřena firma  EKKL, která vyhrála výběrové řízení. Vedle oválu má osvědčená kroměřížská společnost na starosti výrobu také rovinky, sektorů a kompletního podkladu. Povrchem bude materiál „Conica“, který je položen mj. na stadionu ve Vítkovicích, kde se každoročně koná prestižní Zlatá tretra a letos na ní padly hned dva světové rekordy. Aby totéž mohlo být případně uznáno i z Mítinku světových rekordmanů, jak zní dosud neoficiální název chystaného klání, připravuje se pro O2 arenu také certifikace IAAF.     

Hned při slavnostním ohlášení zrodu mítinku v polovině září byla sdělena i jména prvních hvězd, které byly pro akci získány. Účast tak už najisto přislíbil kubánský překážkář Dayron Robles a domácí hvězda víceboje Roman Šebrle. Jako vysoce pravděpodobná se jevila i dohoda s Barborou Špotákovou, která zvažovala start na překážkách, kde by se potkala s další ze zahraničních star, olympijskou vítězkou Dawn Harperovou. Roblesovi by se zase měl postavit nejlepší domácí sprinter přes překážky Petr Svoboda.

K ohlášení dalších hvězd by mělo dojít 24.11. A pokud stále platí dřívější manažerova slova, že jedná s takovými osobnostmi jako Jelimová, Vlašićová či Isinbajevová, máme se na co těšit. Cílem je složit 10-11 halových disciplín, u kterých by šlo naplnit základní mottio ukryté v neoficiálním názvu. Jednoho světového rekordmana se však nedočkáme určitě. Usain Bolt totiž haly tradičně vynechává.


Adam Pražák

Vytisknout