přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Halový mistr světa na Zlaté tretře

Sprinter a překážkář Terrence Trammell z USA bude další hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra, který se uskuteční 30. května v Ostravě.

Dvojnásobný medailista z Moskvy poběží v Ostravě závod na 110 metrů překážek. "Chceme i další světové hvězdy pro tento závod, aby si to diváci užili," řekl manažer mítinku Alfonz Juck. Získat pro závod, v němž nebude chybět ani český zástupce Stanislav Sajdok, by chtěl také druhého muže ze šampionátu v Moskvě Kubánce Dayrona Roblese.

"Slyšel jsem, že v Ostravě je dobrá atmosféra, takže se těším," řekl Trammell v Moskvě v rozhovoru s českými novináři. V Ostravě již Trammell startoval předloni, kdy skončil třetí za 13.33. "Rozhodně chci letos běžet překážky pod 13 sekund," uvedl. To by znamenalo překonání rekordu mítinku Allena Johnsona 13.12 z roku 2004. Osobní rekord stříbrného medailisty z OH 2004 má hodnotu 13.02, což je třinácté místo v historických tabulkách.

Již dříve ohlásili účast na Zlaté tretře olympijský vítěz na 1500 a 5000 m Hicham El Guerrouj (Maroko) a mistr světa v hodu kladivem Ivan Tichon (Bělorusko). Letošní ročník závodu, zařazeného IAAF mezi mítinky Grand Prix, se uskuteční 30. května.

                                                                                                Zdroj: ČTK