přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2017, 17:26

Halový král vyhlíží relax i přípravu na léto

Pavel Maslák získal potřetí za sebou evropský halový titul na čtvrtce (a také třetí bronz se štafetou). Na své dnešní tiskovce v Prostějově se vrátil krátce k Bělehradu, hlavně ale mluvil o plánech před Londýnem a také směrem k příštímu HMS v Birminghamu.

"Věřím, že si v nejbližších dnech dostatečně doma odpočinu, ale už 20. března odlétáme na tradiční soustředění do Jihoafrické republiky," poznamenal Maslák na čtvrteční tiskové konferenci na půdě svého podporovatale, společnosti TK Plus. Král halové čtyřstovky prohrál na této trati pod střechou od 3. února 2013 jediný finálový běh v hale (letos 10. 2. v Toruni s Bralonem Taplinem). Cesta k triumfu na uplynulém HME přesto nebyla snadná. "Bělehradský titul byl z těch třech nejvíce vybojovaný, protože mě soupeři atakovali při vbíhaní do druhého kola. A na závěr mě čekala i náročná štafeta, takže v pondělí jsem cítil pořádnou únavu," přiznal svěřenec Dalibora Kupky.

Není divu, že pro Pavla zůstává hala oblíbenou částí sezóny a za nejbližší cíl si dal zisk "triple-triple", tedy zkusit v roce 2018 v Birminghamu získat třetí zlatou i z mistrovství světa. "Mám volnou kartu na základě vítězství ve světové tour, nemusím plnit limit, a proto můžu zvolit program příští halové sezóny přesně podle svých plánů. Navíc - pokud splní limit - mohou být v individuální čtyřstovce i další dva čeští běžci na startu," zdůraznil navýšení kvóty pro více krajanů.

Ale jedním dechem dodal: "Nyní je ale nejdůležitější se dobře připravit na léto a znovu zaběhnout pod 45 sekund. Mým cílem je finále na MS v Londýně." Důležitou zastávkou na cestě do Londýna bude 56. ročník Zlaté tretry Ostrava, kde zvolí běh na 300 m, svou oblíbenou doplňkovou disciplínu, v nížm mu v hale patří nejlepší evropský výkon všech dob 32.15. "Už bych se chtěl dostat pod 32 sekund a být držitelem nejlepšího českého výkonu i venku," plánuje Maslák. Venku má nejlepší čas 32.34 (v Turnově před čtyřmi lety), Jiří Vojtík zaběhl v roce 2004 o tři setiny rychleji (32.31).

Z tiskového matetriálu M. Procházka, foto: A. Gräf

Vytisknout