přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Halové mistrovství republiky podvacáté ve Stromovce

Hala Otakara Jandery v Praze ve Stromovce přivítá 31. ročník halového mistrovství České republiky mužů a žen.

Dvoudenní šampionát se uskuteční ve dnech 19. a 20. února 2005, atleti budou mít poslední možnost plnit limity na blížící se halové ME v Madridu. Uzávěrku nominace stanovil Český atletický svaz na 20. února, k dnešnímu dni normy pro účast na HME dosáhl tucet českých atletů – Jiří Vojtík (200 m), Michal Šneberger (1500 m), Iva Straková, Jaroslav Bába a Svatoslav Ton (výška), Pavla Hamáčková (tyč), Martina Darmovzalová, Denisa Ščerbová a Štěpán Wagner (dálka), Petr Stehlík (koule), Petr Svoboda a Roman Šebrle (sedmiboj).  

Na stejném místě se mistrovství ČR konalo i v loňském roce, celkově hostí pražská Stromovka halový šampionát už podvacáté. V roce 2004 byly překonány dva rekordy mistrovství a třem atletkám se podařilo na poslední chvíli nominovat se na halové mistrovství světa.

Rekordmankou v počtu získaných titulů je Šárka Kašpárková se třinácti zlatými medailemi, jedenáct jich získala v trojskoku, zbývající dvě ve skoku vysokém. Po deseti titulech mají na svém kontě koulařka Zdeňka Šilhavá a sprinterky Hana Benešová a Monika Špičková. Mezi muži nasbírali nejvíc prvenství (7) výškař Jindřich Vondra, sprinter Martin Morkes a vícebojař Tomáš Dvořák, který se prosadil šestkrát na 60 m překážek a jedno zlato přidal v dálce.     

Poprvé v historii se v programu domácího šampionátu objeví štafety na 4x400 metrů, dosud se bojovalo o mistrovské tituly ve štafetách na dvousetmetrových úsecích. Klubový rekord ČR mužů drží kvarteto Dukly Praha z halového ME 2000 časem 3:06.10, rekordní výkon v kategorii žen bude ustaven právě při mistrovství ČR v hale Otakara Jandery. Nejrychlejšího času historie 3:28.47 dosáhl reprezentační výběr na HMS 1997.

V sobotu i neděli odstartuje mistrovství ve 13 hodin, program prvního dne bude ukončen okolo 18.30 hodin, v neděli uzavírá časový pořad štafeta mužů v 16.30 hodin. Do vysílání České televize je třicetiminutový záznam z mistrovství republiky zařazen v pondělí 21. února od 17.40 hodin na programu ČT 2.  

Více informací k HMČR 2005 v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout