přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. února 2003, 18:53

Halové mistrovství ČR ve vícebojích

V přetlakové hale v Praze na Strahově se od 21. do 22. února uskuteční mistrovství České republiky ve vícebojích.

Na pořadu jsou mistrovské závody v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Nejširší startovní pole zahrnuje soutěž mužů, kde se představí 15 závodníků. Při neúčasti Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho bude největším favoritem Jan Poděbradský. Vícebojař pražské Dukly však dosud jediný start letošní halové sezony nedokončil. Bylo to při mezistátním utkání ve vícebojích v britském Cardiffu, kde Poděbradský z nadějně rozjetého závodu vypadl na překážkách.

V loňské sezoně dokázal Poděbradský v halovém sedmiboji nasbírat 5928 bodů, což by momentálně stačilo pro účast na halovém MS v Birminghamu. Tam se kromě Šebrleho a Pappase kvalifikuje šest vícebojařů s nejlepšími výkony v sezoně 2003. Právě šesté místo v současné době zaujímá Němec Drews, který v Halle dosáhl výkonu 5879 bodů. Pátý je Tomáš Dvořák výkonem 5923 z Tallinu.

Na republikovém šampionátu na Strahově budou kromě Dvořáka a Šebrleho startovat všichni borci širší české vícebojařské špičky. O titul by se s Janem Poděbradským měli poprat Jiří Ryba (letos 5526), Tomáš Komenda (5397) a Vít Zákoucký (5217). Perličkou strahovského sedmiboje bude start výškaře Tomáše Janků.

Mezi ženami se největší naděje na titul přisuzují Janě Klečkové, která na mezistátním utkání v Cardiffu dosáhla v pětiboji výkonu 4082 bodů. V soutěži se představí talentovaný Jiří Kliner z Dukovan.

Mistrovství České republiky v halových vícebojích sledujte na www.atletika.cz v rubrice Zaostřeno na…

Tomáš Klement

Vytisknout