přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Hala už je v provozu

Halová sezona je sice již za námi, ale znovuzprovoznění přetlakové haly na Strahově je jistě pozitivní a důležitou zprávou. Rekonstrukce vyšla na osm milionů Kč.

"Přetlaková hala je plně v provozu," informuje ředitel Sportovního areálu Strahov Ladislav Malý. Dodavatelská firma, která zajišťovala stavbu i původní haly, již dokončila rekonstrukci s několika úpravami. "Dával se nový plášť a osvětlení. Původní zářivky u stropu, které mohly být možnou příčinou natržení pláště, nahradily lampy na rampách po stranách."

Na první pohled doznal změn také plášť, který je částečně laděn do žlutých barev. "To je ale jen otázka designu," upozorňuje Malý. Hlavní je podle něj to, že stavební technologie doznala jistého pokroku: "Bylo, je a doufám, že bude znát, že je technologie o tři roky dále." V hale je také nainstalována nová signalizace pro opuštění prostoru v případě podobné vichřice, která 18. ledna 2007 nafukovací halu strhla.

Povrch v hale nebyl poškozen a zůstal původní, byly provedeny jen drobné opravy a mytí. "Celková rekonstrukce přišla na osm milionů korun bez DPH," řekl Malý. "Protože po ohledání spadlé haly nebyly zjištěny konstrukční vady a jednalo se čistě o živelnou událost, celou částku zaplatí pojišťovna." Pojišťovna zatím uhradila část nákladů na rekonstrukci, ČSTV ale nepochybuje, že bude uhrazena celá částka.

Strahovskou halu nepostihla podobná tragédie poprvé. Před lednem 2007 spadla "nafukovačka" již v roce 2002 v říjnu. Tehdy byla nutná celková přestavba.

David Klempíř

Vytisknout