přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Hadadi opět předčil Kantera

Íránský diskař Ehsan Hadadi hodil na mítinku v Tallinnu další asijský rekord 69.32 a zvýšil svoji letošní bilanci s domácím mistrem světa Gerdem Kanterem na 3:0.

Nikoliv Kanter, který vládne tabulkám výkonem ze amerického Salinasu 71.88, ba ani skvělý Litevec Virgilius Alekna, který po pauze opět opanoval Turnov navíc poprvé zasedmdesátimetrovým hodem, skutečným králem sezony je zatím Íránec Ehsan Hadadi. Třiadvecetiletý rodák z Teheránu, který měří bez čtyř centimetrů dva metry a váží bez dvou kilo metrák, zatím s oběma hlavními favority olympijského triumfu pěkně zametá. Oba porazil v Hengelu i při Zlaté lize v Berlíně (byť tam Aleknu až na základ druhých nejdelších hodů, maximální výkon měli na vlast stejný), čerstvě si poradil pouze s Kanterem na jeho domácí půdě v estonském Tallinnu. Při premium mítinku EAA  poslal své dvoukilové náčiní do vzdálenosti 69.32 a o 20 cm tak vylepšil vlastní dva dny starý asijský rekord. Kanter skončil po výkonu 67.82 druhý, třetí byl dorostenecký mistr světa z Ukrajiny Mykyta Něstěrenko, který v 17 letech hodil s dvoukilovým náčiním nový juniorský evropský rekord 65.31 m a k světovému maximu mu chybělo jen 31 cm. Nestěrenko však už vlastní oficiální SR s diskem o hmotnosti 1.75 kg, letos na mítinku v Halle hodil 70.13 m.  


foto: ehsanhadadi.com

V dálce se prosadila hvězdná Ruska Taťjana Lebeděvová s výkonem 665 cm a porazila všechny soupeřky včetzně krajanky Iriny Simaginové (656). Kvalitní bylo ženské kladivo, kde vyhrála chorvaztská rekordmanka Ivana Brkljačičová (73.62) před Francouzkou Stephanie Falzonovou (71.18) a bývalůoui světovou rekordmankou Gulfiou Chanafajevovou z Ruska (v Tallinnu (70.82). Těsnou bitvu svedli pobaltští vrhači v oštěpu. Nakonec se z vítězství radoval Lotyš Eriks Rags, který hodil 81.19 m a o 8 cm porazil druhého Andruse Värnika z Estonska.   

Kompletní výsledky naleznete zde.  

Adam Pražák

Vytisknout