přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2006, 19:28

Grafová má miminko čtyři měsíce po Formanové

Dvě velké soupeřky na trati 800 metrů Ludmila Formanová a Stephanie Grafová se krátce po sobě staly maminkami.

Dvojnásobná mistryně světa z roku 1999 Formanová přivedla na svět malého Péťu 13. září minulého roku, její rakouské soupeřce se narodil také syn ve středu 18. ledna. Otcem malého Lorenze je profesionální hráč golfu Niki Zitny. Manžel Grafové oznámil agentuře APA také míry svého statného synka: 4,11 kilogramů a 56 centimetrů. Péťa Ludmily Formanové byl krátce po narození o 34 deka lehčí a měřil o 2 centimetry méně. 

Největší sportovní úspěch slavila Grafová na olympiádě v Sydney, odkud si přivezla stříbrnou medaili. Druhá místa jako by jí byla souzena, dvakrát se stala vicemistryní světa v hale, na MS 2001 v Edmontonu vybojovala také stříbro a druhá skončila i před čtyřmi lety na halovém mistrovství Evropy doma ve Vídni. Osobní rekord si vytvořila ve finálovém závodě v Sydney časem 1:56.64, Formanová umí půlku o 8 setin rychleji.     

Třiatřicetiletá Grafová v této chvíli nepřemýšlí o otázce, zda se vrátí na atletický ovál. Formanová se o případném pokračování sportovní kariéry bude rozhodovat ve vhodnější dobu. Česká půlkařka 2. ledna oslavila své dvaatřicáté narozeniny a hned po porodu začala v rámci možností cvičit. „Časem se uvidí, jestli je můj návrat k atletice reálný,“ nechala se slyšet. 

Tomáš Klement

Vytisknout