přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2011, 21:00

Götzisu kralovali Hardee a Ennisová

Američan Trey Hardee a Britka Jessica Ennisová dokončili svou spanilou jízdu prestižním mítinkem, jež patří do seriálu IAAF Challenge. Jediná česká zástupkyně Kateřina Cachová skončila po výkonu 5827 b na patnáctém místě.

Mistr světa z Berlína Trey Hardee držel otěže götziského závodu od samého počátku a o své prvenství se nikdy nemusel příliš obávat. Důkazem toho je i konečné účtování, v němž má po výkonu 8689 na druhého v pořadí, jímž je Kubánec  Leonel  Suárez, k dobru 249 bodů.  Třetí příčku uhájil Estonec Mikk Pahapill za 8398 b.

Mezi ženami byl rozdíl mezi vítězkou a zbytkem pole obdobný. Jessica Ennisová stvrdila renomé nejlepší vícebojařky současnosti a se součtem 6790 bodů zvítězila o 231 b před Ruskou Taťjanou Černovovou. Na stupně vítězů je doplnila halová mistryně Evropy z Paříže Antoinette Nana-Djimouová (6409).


Kateřina CachováSvou první účast v Götzisu proměnila Češka Kateřina Cachová v 15. příčku a zisk 5827 b. „Nakonec spokojena jsem, aspoň jeden osobák jsem si tu udělala,“ prohlásila svěřenkyně Michala Buzka s odkazem na závěrečnou osmistovku za 2:15.02. „Před závodem jsem myslela na zdolání šesti tisíc bodů, ale po úvodních dvou disciplínách, kdy jsem na překážkách třikrát zakopla a ve výšce mi smolně spadlo 179 cm, už ne. Premiéra tu se mi líbila, bylo krásné počasí, zazávodila jsme si s takovými hvězdami...“ líčila jedna z favoritek letošního ME do 23 let, které se uskuteční v červenci v Ostravě.

„Měla jsem tu nějaké soupeřky, co tam budou. Maximova si udělala osobák skoro 6100 bodů, Leu Sprungerovou jsem porazila, ale další holky ještě přibudou," hodnotila Cachová.

Výsledky

S přispěním Michala Osoby

Adam Pražák

Vytisknout