Gebrselassie vyhrál v New Yorku

Dvojnásobný olympijský vítěz z Etiopie zaběhl půlmaraton v New Yorku v čase 59:24 minut, dosáhl tak druhý nejlepší čas na severoamerické půdě.

Rychleji přitom běžel v Severní Americe zase jen Gebrselassie a sice loni ve Phoenixu (58:55). Několikanásobný světový rekordman, který letos zářil i na Zlaté tretře, si připsal osmé vítězství v půlmaratonu v kariéře. "První kilometry závodu nebyly podle mého očekávání," řekl Gebrselassie pro IAAF. "Doufal jsem, že poběžíme ze začátku více ve skupině." Druhé místo obsadil domácí běžec Abdi Abdirahman (1:00:29) a třetí skončil Robert Cheruiyot z Keni (1:00:58).

Mezi ženami zvítězila Hilda Kibertová z Keni. Porazila svoji krajanku Nderebaovou, která obhajovala loňské vítězství, o jedinou sekundu. Do cíle doběhla v čase 1:10:32. Ženský závod byl vyrovnanější, bronzová Rillsonová z Nového Zélandu ztratila na vítězku jen tři sekundy a vylepšila svůj vlastní národní rekord.