přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Gebrselassie je zraněný a jeho olympijský start je ohrožen

Haile Gebrselassie možná nebude v běhu na 10.000 metrů obhajovat zlatou medaili ze Sydney. Etiopský vytrvalec se podle informací svého manažera Jose Hermense potýká se zraněním levé achilovky a jeho účast v Aténách je ohrožena.

"Rozhodně to nevypadá dobře. Už s tím má problémy tři nebo čtyři týdny a možná o olympijské hry přijde," řekl Hermens v rozhovoru pro agenturu AP. Gebrselassie by se v řecké metropoli mohl stát prvním atletem, který vyhrál některou z individuálních běžeckých
disciplín na třech hrách za sebou.
   
K uzdravení mu měl pomoci i německý specialista Hans-Wilhelm Müller-Wohlfart, lékař fotbalového Bayernu Mnichov. "Je mu o něco lépe, ale možná to nebude stačit. Navíc to nezáleží jenom na něm, ale i na etiopské federaci," dodal Hermens.

    Vedení etiopské atletiky do nominace závodníků pro Atény zasáhlo již dnes. Na olympiádě kvůli neuspokojivé aktuální formě nepoběží mistryně světa na 10.000 metrů Berhane Adereová ani obhájce maratonského zlata ze Sydney Gezahegne Abera. Běh na 10.000 metrů, kde Gebrselassiemu v této sezoně sebral světový rekord jeho krajan Kenenisa Bekele, je na programu v pátek.
                                                                                         ČTK