přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. května 2010, 22:56

Gayova výtečná dvoustovka v ulicích Manchesteru

Americký sprinter Tyson Gay zaběhl dnes v Anglii dvoustovku na trati bez zatáčky za 19.41. Přinášíme také informaci o výkonech českých vrhačů druhý den v Halle an der Saale.

Loni se dostal Manchester do hledáčku celého atletického světa díky startu Usaina Bolta na stopadesátce. Kolem Tysona Gaye bylo o dost méně vzruchu, přesto by se jej zasloužil. Rozhodně za dnešní výkon 19.41 na dvoustovce, ačkoli jej předvedl, jak už bylo řečeno, na dráze-rovince, navíce organizátoři ve výsledcích neudávají sílu a směr větru. Ať už si o výkonu bývalého dvojnásobného mistra světa myslíme cokoli, jen třikrát danou vzdálenost překonal člověk rychleji – dvakrát Bolt, jednou Johnson. Škoda jen, že Gay neměl v Manchesteru příliš soupeře, Kim Collins, někdejší světový šampion, ovšem na poloviční trati, běžel „jen“ 20.59.


Tyson Gay - www.graf.cz

Na dalších tratích už závratné výkony podobné tomu Gayovu nebyly k vidění, v očekávaném souboji domácích hvězd se na stopadesátce prosadila vícebojařka Jessica Ennisová. Ta jediná stlačil svůj čas o setinu pod 17 vteřin, spolufavoritka Christine Ohuruoguová podlehla ještě další Britce, Shauně Thompsonové (17.05 ku 17.09). Ještě těsnější byl doběh mezi muži, z vítězství se radoval Američan Shawn Crawford před Portugalcem Francisem Obikwelu (15.30 vs. 15.34). Ženskou dvoustovku ovládla pohodlně Allyson Felixová za 22.55.

Pozoruhodný souboj se odehrál na 200 metrů překážek, kde se střetli čtvrtkaři se stodesítkaři. Nejlépe se s nástrahami porovnal Brit Andy Turner, za 22.30, Američan Bershawn Jackson na něj ztratil 23 setin. Turner k tomu přidal i výhru na své klasické trati, 110 m př. přeběhl za 13.37 a o dvě setiny předčil Terrence Trammella. Ženské překážkové stovce vládla Danielle Carruthersová (12.99). Na nejkratších sprintech, obsazených takřka výhradně britskými atlety zvítězili, Mark Lewis-Francis (10.21) a Laura Turnerová (11.61).
Výsledky z Manchesteru

Z českých vrhačů se dnes v Halle an der Saale nejvíce výsledkově blýskla Kateřina Šafránková, která v kategorii do 22 let nenašla v kladivářském sektoru s výkonem 67.31 přemožitelku. Čtvrté místo brala její jmenovkyně Klausová v disku za 52.57, rovněž mezi 22letými. Šestá pak skončila mezi juniorkami Irena Šedivá, jež poslala oštěp do vzdálenosti 46.65.
Výsledky z Halle

Michal Procházka

Vytisknout