Gay Boltovi titul nevezme, zranil se na domácí kvalifikaci

25. června 2011, 19:20

Američan Tyson Gay nedokončil v Eugene kvalifikační závod v běhu na 100 m a nebude tak moci v Tegu usilovat o korunu nejrychlejšího sprintera planety. Mezi Jamajčany byl za neúčasti Bolta nejrychlejší Powell.

Na ten souboj se těšil snad celý atletický svět. Usain Bolt versus Tyson Gay. První versus druhý muž historických tabulek. Dominátor posledních let versus muž, který se s pozicí dvojky nikdy nesmířil. Nyní je jasné, že k bitvě titánů stovky v Tegu nedojde. Gaye totiž dostihly zdravotní problémy, kvůli nimž ani nenastoupil do semifinále stovky  americké kvalifikace pro MS. Při tamním systému nominací to znamená jediné – na individuální stovku v Koreji může zapomenout.

Útěchou fanouškům může být alespoň to, že další výrazná postava nejkratšího sprintu, Jamajčan Asafa Powell,  na světovém šampionátu chybět nebude. Bývalý světový rekordman totiž při neúčasti Bolta, který má jako šampion start rovněž zaručen, domácí kvalifikaci vyhrál. V protivětru 1.8 m/s byl v cíli za 10.08 a o setinu porazil Yohana Blakea. O další setinu zpět doběhl Steve Mullings. Z americké strany si letenky do Tegu zajistilo v Eugene trio Walter Dix, Justin Gatlin a Michael Rodgers.

V ohrožení i Clay

Tyson Gay nemusí být jedinou americkou hvězdou, která bude ve výpravě chybět. Problémy má i desetibojař Bryan Clay, který si při překážkách poranil lýtkový sval a nominační víceboj nedokončil.  Na rozdíl od Jona Harlana a Millera Mosse, kteří skončili v kvalifikaci na druhém a třetím místě, však má splněný A limit IAAF, a jeho šance na nominaci tedy ještě žije.  Na koni je naopak vítěz kvalifikace, halový rekordman Ashton Eaton, který v Eugene složil nejlepší výkon roku 8729 b.

Výsledky mistrovství USA – Jamajky

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí