přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Gay a Jeterová znovu rychlí, daleko hodili i oštěpaři

Z posledních sil letošní sezony, takový by mohl mít podtitul mítink v korejském Tegu, dějišti příštího MS v roce 2011. A některé atletické hvězdy si nepochybně ještě nějaké rezervy pošetřily.

Hlavním tahákem byl souboj Tyson Gaye a Asafy Powella, který znovu vyzněl pro Američana. Ten se jako jediný dostal o šest setin pod 10 vteřin, zatímco Jamajčan běžel přesně na této hranici. Skóre jejich vzájemných letošních soubojů se tak uzavřelo na 6:1 pro Gaye.
Mnohé se dalo čekat od další sprinterky z USA Carmelity Jeterové. Zbytku pole utekla o parník (půl vteřiny) a sama finišovala v dalším velmi solidním čase 10.83.
Na krátkých překážkách se prosadili jamajští atleti, Brigitte Foster-Hyltonová za 12.60 a Dwight Thomas (13.36). Dalším sprinterům už nepřál vítr o síle téměř dvou metrů za sekundu, a tak se na dvoustovce musela spokojit bahamská Debbie Fergusonová s 22.90, Američan Wallace Spearmon s 20.29.

Výborně se předvedli vítězní oštěpaři. Fin Teemu Wirkkala poslal své náčiní do vzdálenosti 86.95 a Němce Franka za sebou zanechal o 5 metrů. Ruska Maria Abakumovová nadělila zbytku pole ještě větší „dárek“, když oštěp doletěl až na 66.37, zatímco Rumunka Stoianová nepřehodila ani 58 metrů.

Z dalších disciplín rozhodně není bez zajímavosti solidní čas 48.94 Felixe Sáncheze na 400 m překážek. Světové tyčkařské rekordmance Jeleně Isinbajevové stačilo tentokrát na výhru pouhých 460 cm. V nabitém poli na půlce se neběželo rychle, pro vítězství si dokráčel mistr světa z dvojnásobné trati Júsuf Sád Kamel za 1:45.09. Šestý byl letos se zraněním laborující olympijský šampion Wilfred Bungei. Ani jejich ženské kolegyně do cíle nikterak nespěchali, a tak bronzové z Berlína Jennifer Meadowsové stačilo k vítězství i 2:01.65. Svůj „osobák“ po dvouletém distanci 2:04.49 si však zaběhla pátá Jolanda Čeplaková.

Výsledky naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout