Gatlin si vzal do hlavy světový rekord

23. listopadu 2011, 11:26

Olympijský šampion a dvojnásobný mistr světa z Helsinek Justin Gatlin prozradil smělé cíle do své atletické budoucnosti.

V současné době o sobě americký sprinter nedává příliš vědět, vynechal starty v celé halové sezoně, ale pro letní období chystá velké věci. „Šedesátka je úplně jiný běh než 100 metrů, a na tom teď budu pracovat,“ vzkázal Gatlin s ohledem na rezignaci na halové MS v Moskvě. 

„Mým cílem je zaběhnout 9.75 vteřiny nebo rychleji,“ prohlásil sprinter s osobním maximem 9.85. Gatlin zatím pro svůj pokus neohlásil žádný konkrétní závod, nadcházející letní sezona postrádá světový vrchol v podobě olympijských her či mistrovství světa.

Čtyřiadvacetiletý Gatlin však předpokládá, že pořadatelé největších mítinků budou mít enormní zájem o vzájemný souboj Justin Gatlin versus Asafa Powell, respektive mistra světa proti světovému rekordmanovi. „Myslím, že světový rekord padne víc než jednou,“ odhaduje Gatlin.   

Nejlepší americký atlet loňského roku cítí, že je o poznání talentovanější, než dosud dokázal. Sebevědomé plány rodáka z Brooklynu hovoří také o olympijském zlatu na 200 metrů a obhajobě obou titulů mistra světa z Helsinek. „K tomu vítězství se štafetou a světový rekord,“ přisadil si.  

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí