Gardener a Gomesová březnovými atlety Evropy

Evropskými atlety pro měsíc březen byli zvoleni britský sprinter Jason Gardener a portugalská dálkařská jednička Naide Gomesová.

Gardener vyhrál na březnovém HME v Birminghamu na nejkratší sprinterské trati časem 6.51 sekund. Získal titul halového mistra Evropy počtvrté v řadě (!) a právě jeho vítězství na domácí půdě ho dle vlastních slov donutilo přehodnotit plánovaný konec sportovní kariéry. Ve svých jedenatřiceti letech má britský sprinter, přezdívaný "Střela z Bathu", na svém kontě titul halového mistra světa a zlato ze sprinterské štafety na OH v Aténách.

Sedmadvacetiletá Gomesová vyhrála v Birminghamu v dálkařském sektoru, jejích 689 centimetrů je výkonem roku. V loňském roce získala portugalská reprezentantka stříbro na evropském šampionátu v Göteborgu a bude jednou z favoritek své země pro mistrovství světa v Ósace.