přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. listopadu 2003, 17:46

Fuchsová v přípravě na svou poslední atletickou sezonu

Druhý tréninkový týden v přípravě na nadcházející sezonu momentálně prožívá Helena Fuchsová.Foto: F. Macák
Tři týdny v říjnu strávila osmatřicetiletá běžkyně v lázních v Toušni. „Měla jsem tam tradiční program, jako každý rok. Absolvovala jsem vířivé a perličkové koupele, bahno, elektroléčbu a různá cvičení,“ popsala Fuchsová, která má za sebou sezonu prakticky bez závodů. V únoru vyhrála bratislavský halový mítink a v letní sezoně se představila na domácím šampionátu v Olomouci, kde zůstala bez medaile, a při 3. kole Česká spořitelna extraligy v pražském Edenu. Všechny tři závody na 800 metrů dokončila v čase daleko za hranicí 2 minut. „Nebylo to dobré,“ přiznává závodnice Olympu Praha, „vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem absolvovala dva dny kvalitní tréninky, pak jeden den volna a poté přišel závod, ve kterém jsem se cítila velmi unavená.“
Lékařské vyšetření prokázalo u Heleny Fuchsové sníženou imunitu, a tak se česká reprezentantka při fyzické zátěži rychleji unaví. „Uvažovala jsem o tom, jestli vůbec má ještě cenu pokoušet se o návrat do velkých závodů, ale nakonec jsem se rozhodla připravit se na další sezonu, po které chci ukončit kariéru,“ prohlásila Fuchsová.

Momentálně se Helena Fuchsová cítí fyzicky dobře a v tréninku zaměřuje především na vytrvalost, v terénu běhá desetikilometrové úseky. Na stadionu pak absolvuje kilometrové běhy. „V přípravě postupuji pozvolna. Mám na všechno víc času, protože jsem rozhodnuta vynechat halovou sezonu a soustředit se jenom na léto,“ vysvětluje Fuchsová. V blízkém období se přesune na týden do západočeského Zadova, kde bude pokračovat ve vytrvalostní přípravě. „Pokud napadne sníh, půjdu na běžky,“ zmiňuje náhradní alternativu. Závodní program Helena Fuchsová dosud naplánovaný nemá, ten vyplyne z úrovně přípravy a zdravotního stavu. „Předpokládám, že první starty půjdu až v létě,“ uvádí bronzová medailistka ze dvou světových a dvou evropských šampionátů v hale.

Tomáš Klement

Vytisknout