přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. ledna 2011, 13:47

Friedrichovou na Moravě nahradí Slesarenková

Organizátoři Moravské výškařské tour získali pro start v Hustopečích olympijskou vítězku z roku 2004 a ruskou rekordmanku. Mužské pole Skákání obohatí Šustov, do Třince na Beskydskou laťku přijede Williams.

 Hledání největší hvězdy za Němku Ariane Friedrichovou, která si před Vánoci poranila achilovku, netrvalo dlouho. Náhradou bude 28letá Ruska Jelena Slesarenková, která se po loňských zdravotních problémech chystá vrátit na výsluní a navázat na svou dvoumetrovou výkonnost, jíž předváděla naposledy v roce 2008. Tehdy také na laťce v Brně dosáhla nejlepšího výkonu na českém území 202 cm. Organizátoři seriálu Moravské výškařské tour si od Slesarenkové slibují, že by její souboj se soupeřkami v Hustopečích, tedy především stříbrnou medailistkou z ME Emmou Greenovou a ze Švédska a další Ruskou Světlanou Školinovou, mohl být skutečnou diváckou lahůdkou.   

slesarenko_HMS2008_AG_v.jpg
Slesarenková na HMS ve Valencii, foto: www.graf.cz

Posílení se dočkal i mužský závod v Hustopečích a opět se jedná o závodníka ruské provenience. Je jím mistr Evropy z Barcelony Alexandr Šustov, který si na jihu Moravy bude moci zopakovat duel se svým krajanem a halovým mistrem světa Ivanem Uchovem, jenž ovládl loňský ročník tour. Diváci tak uvidí měření sil světové jedničky a dvojky loňského roku.  Šustov začínal svoji mezinárodní kariéru v roce 2005 právě v Hustopečích (tehdy byl osmý s 220 cm), posléze se na Moravskou výškařskou tour ještě třikrát vrátil. 

Zkrátka nepřijde ani první ze dvou dílů seriálu, Beskydská laťka v Třinci. Sem podle nových zpráv přicestuje slovutný Američan Jesse Williams s osobním rekordem v hale 236 cm a venku jen o dva dílky horším.  Williams byl pátý na posledním HMS v Dauhá a drží si vysoký výkonnostní standard. Průměr deseti jeho nejlepších výkonů činí 233,2 cm.

Adam Pražák

Vytisknout