Francouzi vyhráli Superligu Evropského poháru

Po prvním dni přitom byli až šestí. Mezi ženami zvítězily s velkým náskokem ruské atletky.

Francouzi druhý den Evropského poháru zabojovali a o dva body předstihli do té doby vedoucí Rusy. Znamená to pro ně druhé vítězství v historii soutěže. Jak Francouzi, tak Rusové se navíc kvalifikovali na Světový pohár, jenž se uskuteční v polovině září v Aténách.

Světová rekordmanka Taťjana Lysenková s přehledem vyhrála předsunutou disciplínu druhého dne Superligy Evropského poháru. Druhým pokusem hodila 76.50 metrů. "Udělala jsem pár technických chyb," přiznala Lysenková, která nedávno mluvila o možné prolomení osmdesátimetrové hranice.

Rusky vyhrály v deseti z dvaceti disciplína s velkým náskokem zvítězily. Na druhém místě se umístily Polky a tyto dvě země mají zajištěn start na Světovém poháru v Řecku.

Mistr světa z loňského roku, francouzský překážkář Ladji Doucouré připsal plný počet bodů svému týmu, když prolétl cílem v čase 13.27 s. Je to nejlepší letošní evropský čas a posunul Francii na průběžné druhé místo.

Diskař Piotr Malachowski z Polska si vylepšil osobní rekord hned v první sérii výkonem 65.56 metrů. Čtvrtým pokusem pak poslal disk do vzdálenosti 66.21 m a překonal 21 let starý národní polský rekord. "Měl jsem respekt z Larse Riedela," přiznal po závodě nový polský hrdina, "ale věřil jsem si, že ho můžu porazit. A povedlo se."

Mužská dvoustovka byla především soubojem Francouze Pognona a jeho britského rivala Malcolma. Ten pět metrů před cílem předběhl Pognona a vyhrál v nejlepším letošním evropském čase 20.29 s.