přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. ledna 2007, 15:42

Formanová se těší na halovou sezonu

Letošní závody pod střechou možná rozhodnou o další atletické budoucnosti Ludmily Formanové.

Česká půlkařka Ludmila Formanová se letos poprvé od roku 2002 opět představí v halové sezoně. Ještě před odletem na soustředění na Kanárských ostrovech prostuduje seznam halových mítinků, které mají na programu běh na 800 metrů. Ráda by se na některém z nich představila již koncem ledna.

Bývalá mistryně světa v běhu na 800 m v hale i pod otevřeným nebem už má za sebou podzimní soustředění v Krkonoších. "V přípravě jsem toho naběhala opravdu dost. Ale narozdíl od loňského roku jsem absolvovala i několik dvoufázových tréninků."

Svěřenkyně Jarmily Kratochvílové zvládla loni pod otevřeným nebem osmisetmetrovou trať nejlépe za 2:04.22. "Mrzí mě, že jsem neměla na půlce víc startů. Věřila jsem si na čas kolem 2:03, ale jsem vlastně spokojená." V halové sezoně by se chtěla pokusit o limit na HME v Birminghamu (tj. 2:02.60). "Spíše mě zaráží docela mírný limit na mistrovství světa. Má hodnotu 2:01.00, čekala jsem ho tvrdší, tak kolem 2:00.50," přiznává.

Když se dívá do budoucnosti, lákají Formanovou samozřejmě olympijské hry 2008 v Pekingu. "Zcela jistě by bylo hezké loučit se na olympiádě, ale už jsem se naučila neplánovat. Kolikrát jsem měla skvělou formu a za dva dny mě píchlo v patě a byl konec,“ připomíná. „Peking mě láká, ale pokud se letos budu trápit a výsledky nebudou odpovídat úsilí, které dávám do tréninku, jsem připravená skončit i letos. Kvůli malému Péťovi.“

David Klempíř

Vytisknout