přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. dubna 2004, 12:34

Formanová má páteř jako novou

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 800 m Ludmila Formanová je po letech zdravotních problémů v plné přípravě na olympiádu.


Foto: F. Macák
„Musím poděkovat lékařům a rehabilitačním pracovníkům, mám po operaci a rehabilitaci páteř jako novou,“ pochlubila se při XX. Běhu městem J. Kratochvílové v Golčově Jeníkově, kde byla startérkou závodu. „Strávila jsem v zimě celkem osm týdnů v Jižní Africe. Bez problémů jsem zvládla objemovou přípravu i březnový kvalitní trénink rychlosti. Po návratu jsem ještě byla na běžkách v Krkonoších. Koncem dubna se chystáme s trenérkou Jarmilou Kratochvílovou do Maspalomas na Gran Canarii. Je tam prý nová kilometrová trať, na které se nemusím bát o páteř. Mondo na stadionu je trochu tvrdé a budu se mu asi vyhýbat,“ přiznala Formanová.

Měla radost, že opět mohla zahájit s posilováním a už dostala nad hlavu činku se 110 kg. Ale vyhýbá se rotačním cvikům, které po operaci páteře nejsou vhodné. A kde by chtěla Formanová začít závodit? „Mám atraktivní pozvánku již na 14. května do katarského Doha, ale tam se asi omluvím. Doma zahájím extraligou v dresu svého USK a svůj oddíl chci reprezentovat i při PMEZ v Moskvě. Potom se již těším do Ostravy na Zlatou tretru,“ říkala Formanová. 

                                                                                    František Macák