přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Fišera šampionát potěšil, třebaže byl bez medaile

Česká republika sice nepřiveze z halového mistrovství světa medaili, kouč Václav Fišer ale rozhodně netruchlil.

Mladý tým mu udělal radost, potěšilo ho čtvrté místo štafety žen i výkony ostatních mladých atletů. Podle jeho slov zejména v případě výškaře Jaroslava Báby chybělo k medaili málo, sedmibojaře Romana Šebrleho o cenný kov připravilo zranění. 

Kouč umístění čtvrtkařského kvarteta, které se postaralo o nejlepší výsledek české výpravy na šampionátu, tak trochu čekal. "Když se odhlásily Jamajčanky, tak jsem to tušil. Nechtěl jsem to ale zakřiknout," prozradil Fišer v rozhovoru s novináři. "To bylo dobré, takže ten tým by se dal považovat za základ další štafety, která tady byla před lety. Dokonce za mnou přišli trenéři ostatních reprezentací a gratulovali. Takže to je pozitivní," radoval se Fišer, který prý byl klidný, už když výprava odjížděla do Španělska. 


Šéftrenér české reprezentace Václav Fišer při HMS ve Valencii - foto: graf.cz

Šampionát ho potěšil zejména proto, že až na zkušené Šebrleho s Rybovou se jednalo o mladý tým. Podle hodnocení za umístění do osmé příčky získala česká výprava deset bodů, což je o čtyři více než před dvěma roky v Moskvě. "Tam to ale všechno udělal Šebrle, jinak jsme odjížděli jako spráskaní psi," řekl Fišer s připomínkou šampionátu, na kterém pouze překážkář Sajdok postoupil z prvního kola. 

"A mohlo být ještě líp," upozornil Fišer na těsný nezdar osmistovkaře Jakuba Holuši v rozběhu. "Měl na to," dodal. V kvalifikacích se pak zadrhli ještě výškařka Barbora Laláková a dálkařka Denisa Ščerbová. "Ale ta byla devátá, tam chyběl kousek," připomněl Fišer chybějící čtyři centimetry, které českou univerzálku stály postup. "Třeba tam (ve finále) bude na olympiádě. Navíc ve štafetě podala skvělý výkon. Jako kdyby běhala čtvrtku odjakživa," nešetřil superlativy. 

"Jarda Bába skákal super závod, pak se zasekl. Mohl být na medaili," zalitoval ještě kouč. "Sice jsme ji neměli, ale nemám špatný pocit," prohlásil a připustil, že finalistům něco chybělo k výraznějšímu úspěchu. "Ale třeba Iva Straková má formu," jmenoval osmou výškařku finále. "Když vydrží do léta, máme se na co těšit," dodal.

ČTK