přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Finále ženské tyče se přesouvá na pozítří

Kvůli nepřízni počasí bylo dnešní finále tyčky žen zrušeno. Mělo by proběhnout v náhradním termínu- v pátek 17:10 hod. středoevropského letního času.

Špatné počasí nadále hatí plány organizátorů letošního mistrovství světa v atletice. Včera prudký déšť a hromobití nenechaly proběhnout finále disku žen s českou medailovou nadějí Věrou Cechlovou Pospíšilovou, dnes se to samé "povedlo" silnému větru s plánovaným finálovým závodem ženské tyčky.

Podle aktuálního rozhodnutí organizátorů bude soutěž odložena o dva dny. Začít skákat by se mělo v pátek deset minut po páté hodině večerní. Ve třináctičlenném poli finalistek je i mnohonásobná světová rekordmanka Jelena Isinbajevová, Polky Rogowská a Pyreková, či česká zástupkyně Pavla Hamáčková.    

"Já jsem ale pořádně naštvaná," neváhala láteřit naplno nad odloženým závodem Pavla Hamáčková. "Vůbec nemám chuť závodit a nejradši bych se viděla doma. Člověk se na něco připravuje a pak mu řeknou, že se nic
nekoná,"
rozčilovala se. S koučem již dnes připravovala rozběh, všechny jeho varianty. "Týden se tady plácám mezi pokojem, stadionem a jídelnou. Ještě, že jsem si nepřebukovala letenku na pátek, což jsem původně chtěla udělat," vykládala rozhořčeně. Tohle je nejhorší šampionát," dodala.

"Nadšený nebyl ani její kouč Boleslav Patera. "Je to škoda, jí to sedí. Mohli to pustit, není to tak strašné počasí," řekl novinářům, který Hamáčkovou na podobné podmínky v sezoně připravoval. Česká rekordmanka také v deštivém počasí v Ostravě překonala 440 cm. "Dneska bych si na ni vsadil, bylo by to dobré. Nevadí jí déšť a zima a je robustnější než Rusky a Polky, neodfoukne jí to," pravil Patera.


V časovém program MS dnes techničtí delegáti schválili také změnu v kvalifikaci výškařů. Jaroslav Bába a Svatoslav Ton tak budou o finálovou dvanáctku bojovat v pátek už od 11:00 oproti původně plánovanému času 17:40. "Je to nepříjemné, ale musíme ses tím vyrovnat. Máme všichni stejné podmínky," hlásil Bába. Výškaři se připravovali na večer, i proto vstávali pozdě. "Abych se vůbec probudil, když jsem do teďka vstával v poledne,"
řekl adept na cenný kov. Na pátek hlásí předpověď vítr a déšť, teploty se mají pohybovat kolem 17 stupňů. "Bude to únavné, navíc se tam všichni budeme před deštěm tísnit po jednou střechou," řekl.


Adam Pražák, ČTK