přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. března 2003, 19:46

Finále tyčkařů bude bez české účasti

České naděje ve skoku o tyči na halovém MS v Birminghamu se rozplynuly už v kvalifikaci.

Adam Ptáček i Štěpán Janáček neprošli do finále, když v kvalifikační skupině skončili shodně na 555 cm. Ptáček tuto laťku zdolal na první pokus, Janáček jednou opravoval. "Druhý pokus na 555 cm byl určitě přes pět set sedmdesát. To mi dodalo jistotu, že si mohu dovolit vynechat 560," komentuje Janáček taktizování, které provedli oba čeští zástupci.

Janáček i Ptáček vynechali 560 cm a do závodu se vrátili až na další výšce 565 cm. Oba však třikrát neuspěli. "V tomto manévru jsme neviděli žádné riziko. Byli jsme si jistí, že 565 dáme. Předtím jsme to zkonzultovali i s trenérem," popisuje Adam Ptáček. 

Také Janáček si na 565 cm stoprocentně věřil. "Na 565 jsem ale dělal chyby. Dvakrát jsem skok přetočil doleva, třetí pokus už se nepovedl vůbec," říká Janáček, který do závodu vstupoval v naprosté pohodě a sebevědomý, přestože se v letošní sezoně pouze jednou dostal přes 560 cm (570 cm na halovém mistrovství ČR v Bratislavě). 

Neúspěch přičítá český rekordman Adam Ptáček také časové prodlevě po vynechání 560 cm. "Byla tam moc dlouhá pauza. Trochu jsme ztuhli a už se pak nedostali do optimálního rytmu," říká Ptáček. "Asi prostě nejsem halový typ," uzavírá svou birminghamskou kapitolu napůl v žertu Štěpán Janáček.

On-line zpravodajství z HMS 2003 v rubrice ZAOSTŘENO NA...             

Tomáš Klement

Vytisknout