Finále trojskoku bez ruské účasti, překážkáři bojovali s větrem

Ruští trojskokani dnes neuspěli na mistrovství světa v Helsinkách v kvalifikaci. Do finálové dvanáctky se nevešli Viktor Guščinskij, Igor Spasovchodskij ani Danila Burkenja.
 Bývalý světový šampion Němec Charles Friedek zvládl jen 15.75 metru a nepostoupil ani Brit Nathan Douglas, trojka letošních tabulek. Ve finále bude naopak startovat naturalizovaný Slovák Dmitrij Valjukevič, který skočil 16,68 metru a byl desátý. Nejlepšímu muži kvalifikace Yoandrimu Betanzosovi z Kuby pomohl k výkonu 17.40 více než čtyřmetrový vítr do zad.

V rozbězích na 110 metrů překážek byl nejrychlejší olympijský vítěz Liou Siang z Číny, ale v helsinském počasí mu k tomu stačil jindy podprůměrný výkon 13.73 sekundy. V prvním rozběhu museli překážkáři dokonce bojovat s pětimetrovým protivětrem, vítězný Rakušan Thomas Blaschek se prodral do cíle v čase 13.86.

Za ním skončil čtyřnásobný mistr světa Allen Johnson z USA, který prohlásil, že ho vítr málem odfoukl z dráhy. "Vypadalo to, že nedoběhnu ani k příští překážce. Za takových podmínek jsem ještě nezávodil," řekl čtyřiatřicetiletý Johnson.