přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Finále Poháru Rozhlasu sportovních tříd proběhlo v Třebíči

Den po finále v Houštce se rozhodlo na Vysočině o vítězích Poháru mezi „sportovkami“.

Družstva složená z atletů a atletek ze sportovních tříd bojovala 10. 6. 2009 o konečná umístění v republikovém finále Poháru Rozhlasu s Českou spořitelnou. Zatímco jejich kolegové a kolegyně, závodníci z nesportovních tříd, měli o den dříve po celý den krásné slunečné počasí, v Třebíči se začalo závodit v dešti. Brzy se vyjasnilo a většina disciplín proběhla „v suchu“. Mladší žákyně ale vybíhaly na závěrečnou šestistovku opět za prudkého deště.


všechna foto: I. Rudová

Družstva bojovala až do poslední chvíle, např. konečný bodový stav v kategorii starších žákyň byl velmi těsný (6 bodů). Většinou se nepotvrdily „papírové předpoklady“ bodových zisků z okresních kol a pořadí se ve finále zcela promíchalo.

Celkovými vítězi se v jednotlivých kategoriích stala tato družstva:
Starší žáci:  ZŠ Jilemnického, Mladá Boleslav 
Starší žákyně:  ZŠ Mikuláše z Husi, Tábor
Mladší žáci:  ZŠ Englišova, Opava
Mladší žákyně: ZŠ Mikuláše z Husi, Tábor

Dvě vítězná družstva byla z Tábora – ZŠ Mikuláše z Husi. Tato družstva měla na stadionu i největší podporu. „Doufali jsme, že postoupí i další družstvo a tak jsme objednali velký autobus. Když to nevyšlo, vzali jsme ostatní děti s sebou, aby podpořily své spolužačky. Vytvořil se správný ‚fan club‘,“ vysvětlil vedoucí táborských děvčat Tomáš Purman.

Tradičně byl udělen pohár Alfréda Janeckého, který byl objednán pro základní školu, která získá nejvíce bodů ze všech kategorií po okresních kolech. Pro letošní ročník se jeho majitelem stala ZŠ Englišova, Opava.

Všechna družstva obdržela diplomy a drobné dárky, družstva na stupních vítězů medaile a poháry od ČAS. Organizátoři zajistili medaile a diplomy i pro atlety a atlety na bedně v každé disciplíně. Vzhledem k velkému počtu odměn měl napilno ředitel ZŠ Benešova pan Mgr. Jaroslav Dejl, který ocenění předával.

Organizátoři z oddílu TJ Spartak Třebíč zvládli závod s přehledem, přes nepřízeň počasí nedošlo ke zdržení časového pořadu a nebyly řešeny žádné protesty. Jediným šrámem na tomto závodě tedy zůstává předčasný a neodůvodněný odjezd družstev ze ZŠ Laštovkova – Brno, která vyrazila domů ještě před závěrečným vyhlášením. Na stupních vítězů tak zůstávala prázdná místa a nemohla být předána ani odměna za nejlepší výkon v kategorii mladších žáků, kterou získal atlet ze zmíněné školy.

Kompletní výsledky najdete zde.

Iveta Rudová