přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Finále Poháru rozhlasu hostí opět Stará Boleslav

Tradiční celorepublikové atletické závody mají své vyvrcholení v úterý 26. června na stadionu v Houštce ve Staré Boleslavi.

Soutěž o pohár je určena žákům druhého stupně základních škol. Cílem je vytváření a udržování tradice na školách a podchycení děvčat a chlapců k pravidelnému a aktivnímu sportování. Patronát nad pohárem přebírají každý rok atletičtí reprezentanti.

Pohár rozhlasu je soutěž družstev a podporuje tedy i týmového ducha v jinak individuálním sportu. Žáci 2. stupně ZŠ nejprve v bojují v okresních a krajských kolech o účast na finále zvaném „Setkání vítězů“ a konaném právě ve Staré Boleslavi. Na něm se nejúspěšnější školy setkají s letošními patrony. Tuto roli plní seniorští reprezentanti, partnerský pár tyčkařka Kateřina Baďurová a výškař Tomáš Janků. Loni jím byl výškař Svatoslav Ton.

Mladí atleti soutěží ve čtyřech kategoriích: mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně. V každé kategorii se zápolí v šesti disciplínách, pro obě věkové skupiny i pro holky a kluky jsou společné 60 m, skok vysoký, skok daleký a štafeta 4x60 m. Na programu je delší běh, jeho délka se v závislosti na kategorii pohybuje mezi 600 až 1500 m. Starší vrhají koulí, mladší házejí míčkem. Hodnotí se podle bodovacích tabulek, v každé disciplíně startují maximálně tři závodníci, počítají se dva lepší. Vítězí družstvo s nejvyšším počtem bodů.

V den finálového závodu se po jeho skončení uskuteční beseda vítězných družstev se zástupci organizátorů a atletických reprezentantů, kde budou předány poháry a diplomy vítězným družstvům ve všech kategoriích a medaile a diplomy za 1. – 3. místo všem členům vítězných družstev. Připraveny jsou také poháry pro nejúspěšnější školy ve všech čtyřech kategoriích celkově, a to mezi sportovními, městskými a vesnickými školami.

Michal Procházka

Vytisknout