přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. srpna 2005, 19:17

Finále diskařek přeloženo na čtvrtek

Kvůli nepříznivému počasí v průběhu finálového závodu diskařek na 10. mistrovství světa v Helsinkách byla soutěž přesunuta na 11. srpna.

Do čtvrtečního programu pořadatelé disk žen s Věrou Cechlovou Pospíšilovou zařadili na 20.00 hodin místního času. Ve finále, které začalo dnes v 18:35 těsně před vypuknutím silného lijáku nad stadionem, se uskutečnily pouhé čtyři pokusy, jeden z nich absolvovala i česká reprezentantka. Ta už v mokrém kruhu předvedla nejdelší hod 60.92 m. Přes 60 metrů se dostala i Novozélanďanka Fauminová. Do kruhu se postavily i Číňanka Songová a Ukrajinka Antonovová.

"Je to docela chaotická situace, zítra jsem měla odletět, ale házet budu až ve čtvrtek," krčila rameny Cechlová. "Zítra půjdu zase trénovat a uvidíme, co dál," pokračuje česká diskařka trochu rezignovaně. "Ve čtvrtek jsem měla vézt Jakuba na letiště, protože letí na univerziádu," připomněla své původní plány. Zatím se s manželem Jakubem Cechlem před jeho odletem v Praze ani neuvidí.  

Průtrž mračen přerušila rovněž skok vysoký desetibojařů, o jehož novém termínu, resp. termínu pro dokončení soutěže se právě rozhoduje. Ve hře jsou mezi desetibojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák, Šebrle zdolal 2.06 m a v soutěži ještě pokračuje. Dvořák se přenesl přes rovné 2 metry, ale na následné výšce pro neho závod skončil.  

Po jednom odběhnutém rozběhu déšť vyhnal i závodnice na 100 m překážek. Diváci na Olympoijském stadionu tak dnes přišly o zbývající čtyři rozběhy. Na pořadu dnes večer byly také meziběhy na 200 m mužů a kvalifikace trojskokanů. Obě disciplíny byly přeloženy na zítra, trojskok na 11:15 místního času, sprinteři nastoupí do meziběhů ve 13:45.

Dnešní večer má rozhodnout i o dalších třech medailových kolekcích. V časovém pořadu figuruje přesně ve 20 hodin finále stýplařů, o 25 minut později je napořadu 800 metrů žen a ve 21.25 hodin vyběhne nejlepší osmička mužů na 400 m překážek.    

Tomáš Klement

Vytisknout