přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. září 2010, 19:29

Felixová věší tretry na hřebík. Jen na čas

Drobná americká sprinterka Allyson Felixová letos zvítězila v osmi závodech z devíti na tratích 200 a 400 m, což ji vyneslo jako jediné atletce hned dvě diamantové trofeje. Jak sezonu vidí ona, zjistíte z jejího online deníčku.

„Ahoj všichni,
Pro letošek mám hotovo, Brusel byl mým posledním závodem. Jsem se sezonou velmi spokojena. Ačkoli jsem nezaběhla tak rychle, jak se původně chtěla, soustředila jsem se na to zůstat zdravá a vyhrávat závody. V sezoně bez vrcholu se obtížně koncentruje, ale já si užívala to, že můžu zkoušet novinky a něco se zase přiučit o svých disciplínách.


foto: www.graf.cz

Dávám si teď pauzu od tréninku, vrátím se do posilovny v polovině října a na dráhu v listopadu. Beru si dovolenou, strávím ji s přáteli na Bahamách. Po olympiádě 2008 jsem jela na Jamajku. Jsem moc ráda u moře, takže se opravdu těším na nicnedělání.

Jsem velký fanda vysokoškolského fotbalu. I když letos dostalo USC, kde jsem studovala, spoustu trestů od NCAA, pořád jim fandím a užívám si, když je sleduju.

Moc se také těsím na první jednání prezidentské komise pro tělesnou výchovu („President's Council on Physical Fitness“, psali jsme zde) 14. září. Skupinu dobrovolníků vedou Drew Brees, fotbalový hráč New Orleans Saints, a gymnastka Dominique Dales. Mezi členy jsou také basketbalisti Grant Hill and Chris Paul, tenistka Billie Jean Kingová a krasobruslařka Michelle Kwanová.


Vím, že toho bude třeba udělat mnoho, takže se těším, jak budu pracovat na tom, aby naše mládí bylo zdravé a aktivní.

To je pro tentokrát vše… Uvidíme se na dráze v roce 2011.“

Allyson
(Zdroj: www.iaaf.org)