přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. června 2011, 11:00

Favoritkou TNT-Fortuna meetingu bude Ruska Černovová

Týden před zahájením se pro TNT – Fortuna meeting podařilo dojednat start jedné z nejlepších vícebojařek světa, Taťjany Černovové.

Ruska Taťjana Černovová je ve svých 23 letech zkušenou závodnicí. Úspěchy z mládežnických kategorií dokázala přenést i mezi seniory a může se pochlubit bronzem z olympiády v Pekingu (2008) i z halového MS v Dauhá (2010). Na nedávném mítinku v Götzisu skončila v sedmiboji druhá s vynikajícími 6539 body. S osobním rekordem 6618 bodů je Taťjana Černovová jasnou favoritkou soutěže žen a žhavou adeptkou na překonání rekordu TNT – Fortuna meetingu, který od roku 2008 drží Ukrajinka Ludmila Blonská výkonem 6421 bodů.


Taťjana Černovová na olympiádě v Pekingu

„Jednání o podmínkách startu nebyla jednoduchá, ale byl jsem od začátku rozhodnut dostat Černovovou do Kladna, a to i přes její nadstandardní požadavky,“ řekl Zdeněk Lubenský, ředitel mítinku.

Letošní pátý ročník TNT – Fortuna meetingu nemá o zvučná jména na startovních listinách nouzi. Kromě vynikajících sedmibojařek uvidí diváci i skvěle obsazený závod mužů. Výčet hvězd začněme vícebojařskou legendou Romanem Šebrlem, následují Francouz Romain Barras, Bělorus Andrej Kravčenko, Francouz Nadir El Fassi. Perličkou je start trojice kubánských vícebojařů – Yuniora Diáze, Yordaniho Garcíi a Leonela Suáreze.

materiál organizátorů