Faschingbauer má za sebou severský maraton

neděle 13. srpna 2006
V konkurenci 37 vytrvalců, kteří doběhli do cíle maratonu, se Pavel Faschingbauer umístil na 26. místě v čase 2:19:41.

"Chtěl jsem běžet na 2:15, ale od začátku jsem se do toho nemohl dostat,"

řekl v cíli Faschingbauer. "Ve druhé desítce jsem se rozběhl, ale dvacátém třetím kilometru na mě přišla krize. Od té doby se to střídalo, chvíli nahoře, chvíli dole, byl to určitě jeden z nejtěžších maratonů, které jsem kdy běžel." Chlad prý našemu reprezentantovi nevadil, horší to bylo se silným větrem. "Vadilo to hlavně na nábřeží. Chtěl jsem doběhnout do 20 místa a nevyšlo to, ale nebyl jsem od toho daleko."

Vyhrál olympijský vítěz z Itálie Stefano Baldini v čase 2:11:32. Ten se dva kilometry před cílem utrhl svému pronásledovateli, Švýcarovi Viktoru Röthlinovi. Bronzovou medaili si z Göteborgu odveze Španěl Julio Rey.

Štafetu žen na 4x100 metrů vyhrálo ruské kvarteto v čase 42.71. Stříbrné medaile si odvezou sprinterky z Velké Británie a bronz Bělorusky. Ve finálovém běhu dnes nedoběhly týmy Německa, Francie a Belgie, když se jim nepovedla předávka.

Do finále tyčkařů se dostalo kvůli deštivé kvalifikaci dvacet reprezentantů. Své vítězství z Mnichova obhájil izraelský reprezentant Alex Averbuch výkonem 5.70 m. O druhé místo se podělili s výkonem 5.65 Němec Tim Lobinger a Francouz Romain Mesnil.