přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. ledna 2011, 23:27

Farah předčil v krosu Lebidě, čeští atleti testovali halovou formu

Z událostí soboty vybíráme špičkově obsazený kros v Edinburghu a pozvolný rozjezd domácí halové sezony.

Farah a Keňané
Na slabé sněhové pokrývce se v Edinburghu při „Bupa Great Edinburgh Cross Country“ prosadili keňští vytrvalci a domácí Farah. Dvojnásobný evropský šampion Mo Farah si na osmikilometrové trati poradil s polem obsahujícím i nedávného kontinentálního krosového mistra Lebidě. Ukrajinec se musel spokojit se čtvrtou příčkou, stupně vítězů doplňovali Američan Rupp a Španěl Lamdassem, kteří ztratili na vítěze devět, resp. 14 vteřin.
V závodě se také sledovalo pořadí týmů, v něm Farahův individuální triumf na prvenství britského týmu nestačil. To připadlo evropskému výběru těsně před družstvem USA, Farah a spol. (dospělý tým Británie) se musel s odstupem spokojit s třetí pozicí.


Farah umí na dráze i mimo ni - při triumfu na 10000 m na ME - foto: www.graf.cz

Aktuální světová šampionka z desítky na dráze Linet Masaiová si poradila nejlépe s 5.7 km dlouhou tratí. S šestivteřinovými odstupy za Keňankou finišovaly Etiopanka Genzebe Dibabaová a kolegyně Masaiové – pro změnu mistryně světa z pětky – Vivian Cheruiyotová. Domácí srdce jistě potěšila čtvrtou příčkou Charlotte Purdueová, čerstvá juniorská evropská šampionka v krosu.
Mezi muži ovládl kratší, 4km vzdálenost Eliud Kipchoge, před dalšími Keňany – dvěma olympijskými šampiony Asbelem Kipropem (1500 m) a Briminem Kiprutem (stýpl).
Více v článku na stránkách IAAF

Starty českých skokanů
První závodní letošní závodní krůčky mají za sebou dvě české reprezentantky, které se představili jako hosté při středočeských přeborech na pražském Strahově. Oldřiška Marešová překonala ve výškařském sektoru 187 centimetrů, Jiřina Ptáčníková v tom tyčkařském 420. Chtějí-li se podívat na halové ME, což platí minimálně u druhém jmenované, musí k sobotním výkonům přidat 5, resp. 20 cm.
Výsledky z Prahy

V Brně se při Novoročních skocích zrodil zajímavý výkon od zdejšího juniora Martina Heindla. Osmnáctiletý talent tu poprvé překonal 220 cm a takový skok by mu pod otevřeným nebem pohodlně zajistil nominaci na mistrovství Evropy, které se uskuteční pro jeho kategorii v Tallinnu.
Výsledky z Brna

Michal Procházka

Vytisknout