přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. května 2010, 23:03

EYOT: Mazgal postoupil do Singapuru, ve hře ještě pětice

Vzhledem k váznutí výsledkového servisu z evropské kvalifikace na olympiádu mládeže přinášíme alespoň situační zprávu šéftrenéra Tomáš Dvořáka.

"Dnes už se zadařilo a Míra Mazgal vybojoval medaili a účast na YOG. Jen výkon zase nevím přesně, jelikož tady výsledkově dost váznou a s Dušanem (trenérem) jsem se potkal jen při předání pasu, protože šel na doping a neměl u sebe ID. Byl nakonec druhý v osobáku za 58 metrů, ale ty cenťáky nevím.


Zítra budou ve hře Honka (vlevo) i Sedlák - foto: J. Čech

Na krátkých plotech se dostali do finále Vašek Sedlák a Jana Sotáková, oba z prvních míst… Malinko se tady pokazilo počasí. Začalo pršet a děsně foukat – jen příklad: Jana běžela v 5.5 m/s protivětru! Dopoledne postoupil do finále v tyči Ondra Honka vyrovnaným osobákem. Má relativní šanci postoupit na YOG.

Včera měla smůlu Nikola Řehounková, která se, ač se neprobojovala o jedno místo do finále, tak díky kvótě Evropy a pravidlu jeden na stát byl první „pod čarou“. Stejně tak v kladivu dnes dopoledne Jaromír Pumr, první nepostupující do finále a první nekvalifikující se do Singapuru. V podvečer se ještě do svého druhého finále tady probojoval z druhého místa v rozběhu Zdeněk Stromšík na 200 metrů.

Tak máme zítra ještě pět želízek: Sedlák, Honka, Vystrk, Stromšík a Sotáková."

Tomáš Dvořák

Výsledky by se měly objevit zde.