EYOF: Hrubá přidala stříbro

čtvrtek 18. července 2013
Na evropské mládežnické olympiádě v Utrechtu přibyla do české sbírky již druhá atletická medaile, postarala se o ni výškařka Hrubá. O medaile poběží na 200 m Vávrová a Procházka a bude házet oštěpařka Durčáková, 7. skončil na 400 m př. Sklenář.

Výškařka Michaela Hrubá získala druhý atletický cenný kov při Evropském olympijském festivalu mládeže v Nizozemsku. Ve finále byla nad její síly pouze Paulina Borysová, byť zdolaly obě nejlépe 179 cm. Zatímco Polka postupovala čistě a první křížky zapisovala až na 181, česká závodnice opravovala v průběhu soutěže pětkrát, přičemž i poslední zdolanou výšku zvládla napotřetí.

Po stovce si zajistili účast mezi nejlepší osmičkou na dvojnásobné trati oba čeští zástupci: Jáchym Procházka vyhrál svůj rozběh v třetím nejlepším čase mezi postupujícími za 22.50 (+2.0 m/s), přímou (druhou) kvalifikační pozici obsadila také Kateřina Vávrová po výkonu 24.81 (1.5 m/s). Sedmým časem 55.72 postoupil do finále 400 metrů překážek David Sklenář a stejného umístění pak dosáhl v boji o medaile díky 55.19. Desátou pozici obsadila na patnáctistovce Veronika Kupková za výkon 4:45.36.

Oštěpařka Natálie Durčáková dala zapomenout na nevydařené MS v Doněcku a sice až na druhý pokus – 52.79, ale s bezpečně překonanou kvalifikační normou si zajistila vstupenku do bojů o medaile. Notnou porci smůly si vybrala koulařka Kristýna Zbraňková, které po výkonu 13.50 chyběl pouhý decimetr k účasti mezi elitní dvanáctkou. Trojskokanka Tereza Knoblochová skončila o jednu příčku níže, tedy čtrnáctá, s 11.76. Z 15členné soutěže kladivářů odešel Josef Egrt bez měřeného pokusu, stejně jako dva další soupeři.