přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Extraliga pokračuje v Kladně

Česká spořitelna extraliga 2007 pokračuje svým druhým dílem v sobotu 2. června v Kladně. Po prvním kole vedou obhájci z loňska, muži z Dukly a ženy z USK.

Atleti pražské Dukly nechtějí ponechat nic náhodě a do druhého kola nastoupí opět v co možná nejsilnější sestavě. "Sestava bude podobná té z prvního kola. Na patnáctistovce nám již pomůže Michal Šneberger, Roman Šebrle půjde překážky, kouli, disk a štafety," říká vedoucí družstva Radomil Skoumal.

V ženské části soutěže zatím vede pražský USK. Ženy z univerzitního oddílu zvítězily v prvním kole s náskokem více než 46 bodů a vedoucí družstva Jana Šmidáková je spokojená: "Nečekala jsem, že to bude až tak snadné. Do Kladna pojedeme v obdobném složení jako na Strahov. Budou nám chybět Čapková s Lustigovou, které se v Německu pokusí o splnění limitů na letní šampionáty. Stejně tak budeme postrádat Báru Špotákovou. Naopak v tyčce bude skákat na rozdíl od úvodního kola Kateřina Baďurová."

Muži pražského Olympu skončili v 1. kole pátí, ženy pak na místě třetím. "Kluci ale mají velké ambice a chtějí skončit lépe než holky," říká Jindřich Linhart. "A přestože jsme podobně jako před začátkem soutěže pesimističtí, od našeho mužského družstva čekám v Kladně dobrý výsledek, budou silní." Naplno by měl do sezony vstoupit například sprinter Jiří Vojtík, který půjde svoji dvoustovku i poloviční trať. Petr Svoboda zkusí na překážkách ubrat nějakou setinku ze svého letošního maxima 13.71 a body hned v několika disciplínách pomůže nasbírat vícebojař Josef Karas. Předběžně je přihlášen do dvou vrhačských disciplín. Svůj první oštěpařský pokus v této sezoně absolvuje Jarmila Klimešová. Do Kladna by mělo přijet za PSK Olymp Praha také jedno eso - půlkařka z Tunisu. Naopak chybět budou Věra Cechlová - Pospíšilová, na mítinku v zahraničí bude tyčkařka Pavla Rybová, polská běžkyně Grazyna Prokopeková startuje tuto sobotu v polské lize a na veslařkou Knapkovou čeká Světový pohár.

V dresu AK SSK Vítkovice se představí např. výškař Jaroslav Bába či dálkařka (a nyní i vícebojařka) Denisa Ščerbová. Ta však překvapivě nejspíše nenastoupí v dálkařském sektoru, jak by všichni čekali. "Do dálky budu přihlášená, ale nevím, jestli už budu fit po Götzisu," vysvětluje bronzová medailistka z Birminghamu. "Poběžím stovku a jako členka reprezentační štafety do 22 let na 4x100 metrů."

Domácím oddílem bude tuto sobotu A.C. TEPO Kladno. Po úvodním kole to nevypadá, že by jejich mužské či ženské družstvo mělo útočit na čelní pozice extraligy a shodují se na tom unisono i vedoucí obou týmů Jiří Klesnil a Michal Pufr. "Chceme minimálně zopakovat výsledek ze Strahova, nebo být alespoň o trochu lepší." Vypadá to ale, že domácí atletky by mohly zastínit své mužské kolegy. "Na Strahově se našim holkám lepila smůla na paty," vysvětluje Michal Pufr. "Dalo se udělat o pár bodů víc a mohli jsme být před pražským Olympem. Snad už to nyní bude lepší. Navíc chystáme jedno překvapení, kterým je návrat některých závodnic na stadion. Jména ale samozřejmě neprozradím." Domácí mužský tým bude v Kladně nepatrně silnější než v 1. kole. "Pronásledují nás zranění," říká smutně Jiří Klesnil. "Na Strahově jsme nebyli ani náhodou v kompletním složení, a přestože se pro druhé kolo vyléčili Jiráň a Málek, stejně máme podstav osm lidí."

Dívky z Hvězdy SKP Pardubice skončily v 1. kole na 5. místě. "Náš cíle je stejný jako loni," říká k tomu Pavel Studnička, "být v závěsu za vrcholovými středisky." Podobně jako mnohé další týmy nebyli pardubičtí na úvod soutěže kompletní a kompletní nepřijedou ani do Kladna. "Jistých máme zatím 17 z 24 jmen. Uvolnili jsme orientační běžkyně, které mají vlastní důležité soutěže. Posílit by nás ale měla kladivářka Lucka Vrbenská. V prvním kole nenastoupila, v sobotu půjde kouli a disk." Hod kladivem nejspíš Vrbenská neabsolvuje kvůli přetrvávajícím bolestem v zádech.

Napínavé bude jistě také sledovat výkony atletek z TJ Sokol SG Plzeň-Petřín. Letošní nováček v nejvyšší domácí soutěži se dokázal na Strahově umístit na čtvrtém místě.

Druhé kolo Česká spořitelna extraligy začíná v sobotu v 11:30 na stadionu Sletiště v Kladně. Již o hodinu dříve bude zahájena předsunutá soutěž kladivářů.

Více informací naleznete v sekci Zaostřeno na...


Bodový stav po 1. kole:

MUŽI
1. TJ Dukla Praha 208.50 / 8        
2. AC SYNER Turnov 193.00 / 7        
3. ASK Slavia Praha 170.00 / 6       
4. VSK Univerzita Brno 150.00 / 5       
5. PSK Olymp Praha 122.50 / 4       
5. AK SSK Vítkovice 115.00 /2 *   
7. A. C. TEPO Kladno 95.00 / 2        
8. USK Praha 28.00 / 1

*) Družstvu AK SSK Vítkovice bylo za neoprávněný start odebráno 16 pomocných bodů a 1 bod hlavní. 

ŽENY
1. USK Praha 246.50 / 8        
2. ACP Olymp Brno 200.00 / 7        
3. PSK Olymp Praha 138.00 / 6        
4. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 129.00 / 5        
5. Hvězda SKP Pardubice 121.50 / 3 *       
6. A. C. TEPO Kladno 112.00 / 3        
7. AK SSK Vítkovice 83.00 / 2       
8. A. C. Sparta Praha 44.00 / 1        

*) Družstvu Hvězda SKP Pardubice bylo za neoprávněný start odebráno 6 pomocných bodů a 1 bod hlavní. 

David Klempíř

Vytisknout