přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Extraliga 2007 v jiném složení

Oddíl TJ Sokol SG Plzeň-Petřín postoupil v sobotu v kategorii žen do extraligy na úkor pražské Slavie.

V sobotním mistrovství ČR družstev o 7.-14. místo bojovaly ženy z A.C. TEPO Kladno a ASK Slavia Praha o udržení v extralize i pro následující rok. Zatímco Kladno v Pardubicích vyhrálo s náskokem 33 bodů na TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, pražská Slavia skončila třetí, když nasbírala 179 bodů.

"Mezi ženami to byl boj mezi Plzní, Slavií a Kladnem," shrnul vystoupení družstev řídící soutěže žen Milan Skočovský. "Kladno podle předpokladů postoupilo, počítalo se i se Slávií, ale TJ Sokol SG Plzeň-Petřín je zaskočil."

"Na tento souboj jsme se připravovali celý rok," říká Ivan Hubáček z plzeňského oddílu. "Dávali jsme dohromady silné družstvo a trnuli jsme hrůzou, aby bylo co nejméně zranění, tedy abychom mohli nastoupit v co nejsilnější sestavě." TJ Sokol SG Plzeň-Petřín se před důležitými závody obrátil se žádostí o hostování na družstvo AK ŠKODA Plzeň. "Měli jsme od nich tři atletky, z nichž dvě bodovaly," upřesňuje Hubáček. "Také nám pomohly tři závodnice ze Slovenska. Shodou okolností měly všechny zdravotní problémy, ale přesto přispěly několika body." O vhodné strategii, jak udržet tým v extralize příští rok, bude podle Hubáčka vedení klubu teprve jednat: "Určitě budeme muset posílit družstvo a ideálně vyvážit všechny disciplíny. Neradi bychom zase do baráže."

Josef Šrámek z ASK Slavia Praha nebere sestup žen do 1. ligy nijak tragicky. "V dlouhodobé koncepci sestup do 1. ligy nic neznamená. Máme mladý mančaft, který je perspektivní a má ve svém jádru reprezentantky a špičkové atletky typu Bartoničková či Čapková. Atletika je sport individuální a naše ženy se dokázaly v průběhu roku prosadit jak na mezinárodních, tak na domácích mistrovských závodech." Jedinou slabinu vidí Šrámek v obsazení vrhů. "To je naše hluché místo, na které se určitě zaměříme. Koncepčně a dlouhodobě, to jest výchovou mladých, nikoliv nákupem odjinud."

V kategorii mužů splnili svoji převahu favorité. Oddíly VSK Univerzita Brno i ASK Slavia Praha zůstaly v extralize i pro příští rok. Brno nasbíralo 231.75 bodu, Slavia 219. "Cestu jim nezkomplikoval ani silný tým Spartaku Praha 4, ani domácí Hvězda SKP Parbubice," řekl řídící soutěže mužů Dušan Molitoris. "Slavia těžila ze svých silných disciplín 200 metrů a 400 metrů překážek, brněnský klub prokázal vyrovnanost výkonů ve všech disciplínách."

Individuální výkony odpovídaly podle Milana Skočovského a Dušana Molitorise dané soutěži. Oba řídící pracovníci si však shodně postěžovali na nedostatky ze strany pořadatele, kdy například druhý běh mužů na 4x100 metrů nebyl elektronicky změřen a k dispozici nebyl ani ruční čas. Kritice se nevyhnula ani práce hlavního rozhodčího.


Kompletní výsledky naleznete zde.

Konečné výsledky:

MUŽI
7. VSK Univerzita Brno       231.75 - extraliga (udržel se) 
8. ASK Slavia Praha            219.00 - extraliga (udržel se)

9. SK Spartak Praha 4             165.50        
10. AK Kroměříž                       132.00        
11. Hvězda SKP Pardubice         127.25        
12. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou  083.00        
13. TJ Lokomotiva Břeclav         082.00        
14. AK ŠKODA Plzeň                 078.50


ŽENY
7. A. C. TEPO Kladno             258.00 - extraliga (udržel se)
8. TJ Sokol SG Plzeň-Petřín  225.50 - extraliga (postoupil)

9. ASK Slavia Praha                  179.00 - 1. liga (sestoupil)
10. TJ Slavoj Stará Boleslav        117.50        
11. AK Zlín                                 091.50        
12. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou    079.00        
13. TJ Lokomotiva Břeclav           078.00        
14. SK Spartak Praha 4               073.50 

David Klempíř

Vytisknout