přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Evropský pohár se letos uskuteční v Praze

V polovině června se na Strahově sejde osm mužských a ženských týmů z dvanácti evropských zemí.

                                  >> Sledujte novinky ZDE <<

Naši atleti i atletky jsou na základě výkonnosti letos zařazeni do 1. ligy, skupiny A. Velmi silná kategorie Evropského poháru letos zamíří do našeho hlavního města a všichni milovníci atletiky tak budou mít jedinečnou možnost vidět kvalitní atletické výkony na vlastní oči. Evropský pohár se uskuteční ve dnech 17.–18. června na stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově.

Součástí přípravných prací na tuto mimořádnou podívanou jsou internetové stránky, vytvořené speciálně pro tuto událost. Zájemci je naleznou na adrese www.ecprague2006.cz a mohou zde načerpat mnoho informací, včetně statistických a historických přehledů, kontanktních údajů a v pozdější fázi samozřejmě startovní listiny a nejžhavější výsledkový servis. Pracuje se také na české verzi těchto stránek.

V 1. lize, skupině A budou letos nasazeny tyto týmy:

MUŽI
Belgie
Bělorusko
Česká republika
Estonsko
Norsko
Rakousko
Švédsko
Švýcarsko

ŽENY
Belgie
Bělorusko
Česká republika
Finsko
Irsko
Itálie
Lotyšsko
Švýcarsko

Evropský pohár národních družstev byl založen v roce 1963 na návrh Itala Bruno Zauliho a poprvé se konal o dva roky později v Sofii. V roce 2005 naši muži sestoupili ze superligy, když obsadili poslední (osmé) místo. Ženy obsadily v A skupině 1. ligy třetí místo.

V soutěži může v jednotlivých disciplínách startovat pouze jeden reprezentant každé země, nominace pro náš národní tým se uzavřou 11. června.

David Klempíř

Vytisknout