přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. října 2011, 13:29

Evropský i světový halový okruh mají po sedmi zastávkách

Celkem čtrnáct mítinků v rámci seriálů Evropské atletiky či IAAF bude mít na programu zimní sezona. Až na jedinou výjimku, New York, se všechny konají v Evropě.

Mítinky IAAF Indoor Permit odstartují právě v metropoli východního pobřeží USA. Ve „Velkém jablku“, jak se New Yorku přezdívá, se bude soutěžit v sobotu 28. ledna. Každý následující únorový víkend se pak uskuteční čtyři další díly: Ruská zima v Moskvě 5., BW-Bank-Meeting v německém Karslruhe 12., Aviva Grand Prix v britském Briminghamu 18. a belgický Gent 26. Mezitím proběhnou ještě francouzké Liévin v úterý 14. a XL-Galan ve Stockholmu ve čtvrtek 23. února.

Počet podniků v rámci European Athletics Indoor Permit narostl oproti loňsku o tři díly a tvoří tak dohromady rovněž sedmičku. Zatímco však světová série nabízí při všech akcích co do disciplín či účastníků „kompletní halové menu“, z kontinentální okruhu je takovým „plnohodnotným“ pouze německý Düsseldorf 10. února.

Zbylou šestici mítinků pod hlavičkou Evropské atletiky tvoří specializované mítinky. Poprvé se mezi nimi objevuje mezistátko v Glasgow, v němž se představí domácí Britové proti Němcům, Rusům, Američanům a výběru Commontwealthu. Celý seriál tím odstartuje, po hříchu však ve stejný den jako NY, tedy 28. 1. Nováčkem halových Permit mítinků je i výškařská Banská Bystrica 8. 2., navrátilcem po pauze zase juniorský memoriál Grigorjanův memoriál v Moskvě 15. 2. Ve výčtu chybí ještě vícebojařský Tallinn 3. a 4. 2., Pedro’s Cup v Bydhošti 8. 2., jenž kombinovává skoky s koulí, a tyčkařský Doněck 11. 2.

Kalendář 2012 naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout