přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Evropské hry odstartovaly na výbornou

Brno zažívá svátek mládežnické atletiky, když ve středu slavnostně přivítalo více než sedm set atletických talentů.

Za pochodu mažoretek nastoupilo sedmdesát tři oddílů z jedenácti států Evropy na plochu stadionu. Po zpívané státní hymně v podání posluchače konzervatoře Petra Procházky se rozpoutaly nevídané souboje. Mnoho přítomných trenérů nazvalo tyto závody neoficiálním mistrovství Evropy.

V překrásném počasí byly k vidění vynikající výkony. Naši mistři republiky uspěli v silné konkurenci zahraničních závodníků a z Brna si odnesli vítězství.  Z mnoha výkonů, které byly k vidění, stojí za zmínku například výška dívek (ročník 94) v podání maďarské závodnice Anny Kissové, která se přenesla přes výšku 1.48 m. Mistr republiky Roman Trčala nenašel přemožitele ve vrhu koulí, když z jeho ruky dopadla koule do vzdálenosti 15.77 m. Radost udělal domácím ve výškařském sektoru Michal Tišnovský (ročník 95), když jako jediný přeskočil laťku ve výšce 1.29 m.

Optimální podmínky vyhovovaly sprinterům a ti předváděli vynikající výkony. Hned dva mistři republiky (ročník 91) získali prvenství, když Martin Říčař prolétl svoji trať za 7.19 s a Petra Urbánková za 7.86 s. Vynikající atmosféru vytvářela velká skupina Finů, která svým skandováním a velmi sympatickým vystupováním strhávala ostatní výpravy. Bylo rozděleno mnoho medailových sad, když medaile předávali Táňa Kocembová-Netoličková, Šárka Kašpárková, František Fojt a další významné osobnosti.

Dnes nás čeká závěrečný den celého projektu, když na pořadu bude celá řada finálových disciplin. Vrcholem bude memoriál Zdeňka Procházky, který bude mít výbornou konkurenci. Vše zakončí závěrečný ohňostroj.


                                                                    Ctibor Nezdařil, David Klempíř